Mari Mets • 7. september 2015 kell 21:01

Värske börsifirma Linda Nektar investeerib aroomiärisse

29. mail Tallinna börsile läinud Linda Nektari juht Kadri Rauba ütleb, et peamised investeeringud lähevad tuleval aastal aroomidesse.   Foto: Andres Haabu

Mai lõpus Tallinna börsile läinud Võrumaa joogitootja Linda Nektar plaanib järgmisel aastal hoolega laieneda ja investeerida, eelkõige uude nende enda välja töötatud aroomitehnoloogiasse.

Võrumaal Kobela alevikus tegutsev 11 töötajaga Linda Nektar, kes toodab toorveini ja aroome, on ettevõtte juhi Kadri Rauba sõnul seadnud järgmiseks aastaks põhifookuse investeeringutele, millega alustati juba tänavu.

Aroome, mida Linda Nektar kogub oma tootmisprotsessist enda välja töötatud tehnoloogilise lahendusega, kasutatakse nii jookide, maiustuste kui ka küpsetiste valmistamisel. Rauba teada ei tegele sellega ükski teine Eesti ettevõte ning Linda Nektari aroomide vastu on huvi tundnud nii joogi- kui ka toiduainetööstused.

„Investeeringud on suunatud eelkõige tootmise laiendusse ning uue väljatöötatud aroomitehnoloogia juurutamisesse. Peamised väljakutsed ongi seotud uute innovatiivsete toodete turuletulekuga,“ ütles Rauba.

Uue aroomitehnoloogia kasutuselevõtu tõttu otsib Linda Nektar oma meeskonda vastava valdkonna spetsialisti. „Kuna laiendame tootmist ning plaanime tulla turule uute toodetega, siis plaanide kohaselt peaks see ka avaldama positiivset mõju nii käibele kui ka kasumile,“ lisas Rauba.

Ta selgitas, et ettevõte loodab kinnitada kanda ka kaugemates ekspordiriikides kui praegu. Kevadel Äripäevale antud intervjuus ütles Rauba, et plaanib hakata oma aroome eksportima Euroopa suurematesse aroomimajadesse, mis asuvad näiteks Prantsusmaal ja Saksamaal.

Linda Nektari 2014. aastal käive oli 2,7 miljonit eurot ja kasum seejuures 324 000 eurot. Võrreldes 2013. aastaga oli käive vähenenud miljon eurot, kuid kasum üle kahe korra.

Hetkel kuum