Äripäev • 11. september 2015 kell 5:30

Vaata, keda saad viiesajase eest!

Äriplaan  

Eesti esinduslikem ja mõjukaim majanduskonverents Äriplaan 2016 toob lavale enneolematult uhke valiku Eesti kapitaliste. Praegu veel võid liituda nende rohkem kui viiesaja osalisega, kes juba oma tulekust teada andnud.

Äriplaan on juba 16 aasta jooksul suurele lavale toonud mõjuvõimsaid omanikke, keda iga päev televiisoris ja ajalehes kõnelemas ei näe. Selle põhjus on lihtne: Eesti majanduse nähtamatu mõjuvõim on pidevaks etlemiseks kas liiga hõivatud – või lihtsalt ei soovi igal põletaval teemal sõna võtta. Selleks, et Eesti ettevõtja, juht ja iga majandushuviline oleks informeeritud sellest, missugusena näeb tulevat aastat Eesti omanike eliit, toob Äripäeva väsimatu meeskond tänavu lavale hurmava valiku kapitaliste, kelle sõna maksab ja kelle otsustest sõltub Eesti majanduse elujõud.

Priit Piilmann, VKG suuromanik, on Eesti rikkamaid mehi. Äripäeva rikaste TOPis viimati kolmandale kohale platseerunud Piilmann pole kunagi oma suuri ambitsioone varjanud. Ta iseloomustab end inimesena, kes viib kõik ettevõetu alati lõpuni, peab sõna ega lepi eales muu tulemusega kui esimese koha saavutamine. Praegu on VKGl keerulised ajad: eelmisel aastal kukkus ettevõtte kasum peaaegu poole võrra. Vägikaikavedu riigi ja Eesti Energiaga käib mitme kohtuasja raames ja Piilmann on tõotanud, et siin mingit allaandmist ei tule. Äriasjad on Piilmannile ühtlasi südameasjad, millest Äriplaanil osaleja samuti osa saab.

Väino Kaldoja kuulub samuti Eesti ärieliidi tippu, rikaste topis oli ta viimati 16. kohal. Ajalehtede lugeja on parimal juhul kuulnud seda, et Kaldoja kuulub ühte kuulsasse kuratooriumi, aga teab vaevalt midagi sellest, missugune on Silberauto asutaja ja omaniku pilk Eesti ettevõtluskeskkonnale ja majanduse tulevikule. Äriplaanil räägib Kaldoja oma tuleva aastaga seotud hirmudest ja ootustest. Veel enam! Te saate talle küsimusi esitada.

Margus Kohava, Combimilli omanik, on tasakaalukas mees, kes rusikat lauale ei löö ja häält ei tõsta – ent kui ta kõneleb, siis kuulatakse tähelepanelikult, sest tal on, mida öelda. Intervjuus Äripäevale on Kohava öelnud, et riik saab küll üht-teist teha ettevõtluskeskkonna parandamiseks, aga kasvu saavad  tagada ainult ettevõtjad. Mis suunas ja kui palju kasvab Combimill tuleval aastal, sellest kuulete Äriplaanil.

Sangari omanik Jüri Kraft on vaatamata oma auväärsele hulgale eluaastatele vapustavas vormis: ikka sõnakas ja alati ise roolis, iga päev sündivate strateegiliste otsuste juures. „Ma tahan midagi uut teha,“ prahvatas 80aastane ettevõtja Äripäevale, kui temalt pärisime, millest ta unistab. Te tahate ometi teada saada, mis see uus on?

Kinnisvaraettevõtja Jaanus Otsa on otsekohese ütlemisega mees, kes küll enamasti talle pakutud võimalustest oma plaanidest rääkida ära ütleb. Niisiis on tema esinemine Äriplaanil suurepärane võimalus teada saada, mis Otsa maailma asjadest arvab ja missugused uued sihid on seadnud. Otsaga pole just kerge vaielda, nii et mõelge hästi järele, mida küsida tahate.

Cityconi juht Marcel Kokkeel ei käi Eestis just iga päev. Eesti ja Soome suurimate ostukeskuste omanikfirma Citycon haldab vara kokku rohkem kui 3,3 miljardi euro ulatuses ja muide, kuuldavasti on tulemas suurem ostulaine Balti ja Põhjamaade turgudel. Säärase mastaabiga ettevõtja toob Äriplaan teile otse koju kätte – rääkima oma tuleva aasta ootustest ja plaanidest. Ka hirmudest, kui neid peaks olema.

Lavale astub Jüri Mõis, kes põhjustas hiljaaegu Eesti ühiskonnas tormi, kui kirjeldas, mismoodi Tallinna Sadama nimeline rahapump juba 15 aastat tagasi raha erakondade kassadesse toimetas. Alati oma väljaütlemistega tormi tekitav Mõis on lubanud, et tal on Äriplaani laval öelda intrigeeriv sõnum.

Reklaamiettevõtja Reet Roos on intervjuus Äripäevale näidanud, et julgeb välja öelda, mida mõtleb. Veel hiljuti riigikokku kuulunud ettevõtjal on olnud riigi kohta öelda krõbedaid sõnu.

Laval on teisigi mõjukaid omanikke: Ruth Oltjer, Chemi Pharmi omanik, mitmeti tunnustatud ja autasudega pärjatud ettevõtja. Heinar Põldma, Heiti Hääl, Jaanus Vihand, Juhan Särgava – kõik nad tulevad teie ette, et jagada teiega oma tuleva aasta plaane.

Kui Sa tead, missugused on Eesti mõjuvõimsate omanike plaanid tuleva aasta suhtes, on Sul tublisti laiem pilk oma sihtide seadmiseks. Äripäeva peadirektor Igor Rõtov ja peatoimetaja Meelis Mandel hoolitsevad moderaatoritena selle eest, et ka elevandid elutoas saaks läbi katsutud.

Äriplaanile saab registreeruda siin.

Hetkel kuum