Äripäev • 29. september 2015 kell 13:21

Maanteeamet katsetab mobiilseid kiiruskaameraid

Statsionaarne kiiruskaamera Eesti maanteel.  Foto: Andres Haabu

Aasta lõpus alustavad siseministeerium ja maanteeamet Eestimaa teedel mobiilsete kiiruskaamerate katsetamisega, teatas maanteeamet.

25. septembril mõõtis maanteeamet kiirust Pirita teel. Pooletunnise katsemõõtmise käigus mõõdeti 478 läheneva sõiduki kiirust. Neist 94% ületas kiirust (mõõdetud 51km/h või rohkem), 36% ületas kiirust üle 10km/h ning vaid 3,8% sõitis lubatud kiirusega. Keskmiseks kiiruseks mõõdeti 58km/h, maksimaalseks 75km/h.

 

Viimaste aastate liiklusstatistika näitab, et kiiruskaamerad on liiklust rahustanud. Alates kiiruskaamerate kasutuselevõtust  2010. aastal ei ole kaamerate tööpiirkonnas olnud ühtegi kiirusest põhjustatud hukkunuga liiklusõnnetust ning keskmised kiirused võrreldes teiste teedega on langenud, vahendas maanteeamet oma pressiteates.

Lähinädalatel kuulutab maanteeamet välja riigihanke, et leida mobiilsete kiiruskaamerate testprojekti partner.

Mobiilne kiiruskaamera on kiirusmõõtesüsteem, mis paigaldatakse statiivile või seisvasse sõidukisse. Põhikomplekti kuulub mõõte- ja jälgimisüksus, mis sisaldab laserkiirantenni, arvutusblokki koos USB krüptomooduliga, näidikut, 2 digikaamerat ning turva-tulemüüri. Lisaks on komplektis dokumenteerimis- ja andmeedastusüksus, aku, infrapuna-välklamp, ühenduskaablid ning mõõtesüsteemi statiiv.

Süsteem on võimeline tuvastama kiirust vahemikus 10km/h kuni 250km/h. Testmõõtmisel kasutatava süsteemi hind 55 000 eurot koos käibemaksuga.

Möödunud aastal hukkus Eestimaal liikluses 78 inimest ja sai vigastada 1741. Selle aasta esimese kaheksa kuuga on tuvastatud 103 187 kiiruseületamist, neist 73 191 tuvastasid kiiruskaamerad.

Hetkel kuum