Koit Brinkmann • 30. september 2015 kell 11:30

Kilk: mina ei tea kriminaalasjast midagi

Kilk: mina ei tea kriminaalasjast midagi.  Foto: Raul Mee

Weroli ja Eesti Energia vahelise katlamaja tehingu asjus alustatud kriminaaluurimisest sai Weroli tollane omanik Rein Kilk täna teada Äripäevalt.

„Mina ei tea teie poolt viidatud kriminaalasjast midagi ja lugesin sellest esimest korda peale teie küsimuste saamist Äripäevast,“ sõnas Kilk kommentaaripalve peale.

Kilk imestas, et kriminaaluurimise algatamine ja sellest teavitamine käib 2015. aastal Eestis ajalehe vahendusel, kus muu hulgas antakse teada, keda milles kahtlustatakse.

„Seda, mis põhjustel ja kelle mahitamisel avaldatakse mind mustavate artiklite sarja, oskan arvata. Seda, miks selles tegevuses osaleb uurimissaladuse ja süütuse presumptsiooniga seotud riigiasutus, jääb mulle arusaamatuks,“ märkis Kilk.

Lõuna ringkonnaprokuratuur kinnitas Äripäevale, et ASi Werol Tehased ja Eesti Energia ASi vahelise katlamaja tehingu kontrollimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 209 lg 2 p 3 tunnustel.

Kahtlustatavana ei ole praegu kedagi üle kuulatud ning kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei.

Kuna menetlus on algusjärgus, ei saa prokuratuur praegu täiendavatele küsimustele vastata.

Hetkel kuum