Sirje Rank • 30. september 2015 kell 9:15

Tesla saab Taanis tõsise maksupaugu

Tesla Model X äratab huvi  Foto: Scanpix/Reuters

Taani uus valitsus ei kavatse jätkata eelmise valitsuse kurssi, mis ergutas soodustuste abil inimesi elektriautosid ja teisi vähem keskkonda saastavaid sõidukeid soetama.

Uus poliitika on näha Taani tuleva aasta riigieelarve eelnõus. Valitsus põhjendab muudatusi sellega, et see säästab ettevõtete jaoks raha ja aitab nii luua uusi töökohti.

Tesla hind tõuseb valitsuse maksumuudatuste järel pea kolm korda. Model S hakkab 650 000 Taani krooni asemel maksma ca 1,8 miljonit Taani krooni, vahendab agentuur Bloomberg.

Taani valitsus plaanib kaotada elektriautodele tehtud maksusoodustused ning maksustada kõik autod 180% maksumääraga, tegemata keskkonnasäästlikumatele mudelitele eelist.

Juba varem sel kuul teatas Taani uus valitsus, et loobub ambitsioonikatest sihtidest CO2 heitmete vähendamiseks ning plaanist saada aastaks 2050 fossiilkütustest vabaks.

Automaksudest rehkendab Taani valitsus 2016. a tulu 30 miljardit Taani krooni. Elektriautode maksustamisest täie rauaga lisandub aastas 450 miljonit krooni.

Selle aasta esimeses pooles müüdi Taanis 1240 elektriautot, millest enamus olid Teslad.

Taani uus valitsus plaanib ära kaotada ka eelmise valitsuse poolt saaste vähendamiseks lämmastikoksiidi heitmetele kehtestatud maksu, mis puudutab eelkõige fossiilseid kütuseid ja diiselmootoriga autosid. See säästab firmadele tuleval aastal hinnanguliselt 240 miljonit Taani krooni.

Kõik need sammud on Taani valitsusel plaanis läheneva globaalse kliimakonverentsi eel ning Volkswageni heitmeskandaali haripunktis. 

Hetkel kuum