Katariina Krjutškova • 2. oktoober 2015 kell 5:45

Vaidlus kohtus: kui palju võib Rosimannuse kohta küsida?

Eile käis Autorollo kriminaalasjas tunnistusi andmas endine Autorollo omanik ja juhatuse liige Tiit Pohl.  Foto: Andres Haabu

Eile läks Autorollo kriminaalasja istungil poolte vahel vaidluseks selle üle, kui palju võib Rain Rosimannuse tegemiste kohta veofirmas küsimusi esitada.

Tunnistusi andnud Autorollo endine omanik ja juhatuse liige Tiit Pohl rääkis vande all loo, kuidas kevadel 2010 sõitsid tema juurde Väino Pentus ja Rain Rosimannus ning pakkusid veofirmat müügiks. Lõpuks kujunes Pohla sõnul ettevõtte hinnaks üks kroon, kuid sellest hoolimata ei võtnud ta vedu. “Kui ta pakkuma tuli, olin kindel, et see on kehv pakkumine,” põhjendas Pohl.

Samuti rääkis Pohl, kuidas Väino Pentus kasutas 2008. aastal väimehe Rain Rosimannuse tutvuseid selleks, et Autorollo väljaostmiseks pangast laenu saada. Lisaks tuli kõne alla Keit Pentus-Rosimannuse maja ehitamine, mille jaoks Pohla väitel Väino Pentus ettevõttest raha välja viis. Endine minister ja praegune riigikogu liige Pentus-Rosimannus on seda eitanud.

Port One’i ja selle omanikku Teet Järvekülge kohtus esindav Lextali büroo advokaat Kristi Rande küsis tunnistajalt, millist rolli Rain Rosimannus Autorollos täitis.

Küsimuse vaidlustas Väino Pentuse kaitsja Varuli büroo advokaat Marko Kairjak, kes väitis, et vastaspool soovib vaid meediahuvi pälvida. Kairjak rõhutas, et Rain Rosimannus ei ole Autorollo kriminaalasjas süüdistatav ega viibi isegi kohtus, mistõttu pole teda puudutavad küsimused asjakohased.

Kohus rahuldas taotluse ja lubas Pohlal rääkida vaid asjaoludest, mispeale tunnistaja kirjeldas veel kord episoodi 2010. aasta kevadest. Ehk sellest, kuidas Väino Pentus talle helistas ning soovis kohtuda, aga kui ta kohale jõudis, oli temaga kaasas Rain Rosimannus ning nad sõitsid kolmekesi Lasnamäe kontorisse.

Autorollo kriminaalasjas süüdistatakse Siim Roodet ja Väino Pentust ettevõtte maksevõime olulises vähenemises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Pentusele on esitatud süüdistus ka raamatupidamise kohustuse rikkumises ja omastamises.

Eile kuulati kohtus üle ka Autorollo juhatuse liige Janos Sillamaa.

Juhatuse liikmete ütlusi kommenteeris Äripäevale tunnistajapinki oodatud Rain Rosimannus, kelle sõnul üritavad endised juhatusel liikmed vastutusest kõrvale hiilida ja seda teiste kaela ajada, sest ei esitanud õigel ajal pankrotiavaldust.

Esmaspäeval teatas Keit Pentus-Rosimannus, et loobus ütluste andmisest isa tervise säästmiseks.  

Hetkel kuum