Kadri Põlendik • 27. oktoober 2015 kell 12:00

Eestlaste loodav börs sai üle poole miljoni euro

Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp loob idufirmadele järelturgu.  Foto: Eiko Kink

Tallinna börsi endise juhi Kaidi Ruusalepa loodud idufirma Funderbeam, mis püüdleb selle poole, et saada omamoodi idufirmade börsiks, teenis taas ära investorite usalduse ja kaasas tänavuses teises investeerimisringis 655 000 eurot.

Investeerimisringi juhtis Suurbritannia investeerimisfirma Rockspring, kes panustas Funderbeami ka kevadises rahastusringis, kust tuli kaasa veel Skype'i üks asutajaid Jaan Tallinn. Lisaks hulgale ingelinvestoritele pani oma raha Funderbeami samuti Euroopa riskikapitaliettevõte 3TS Capital Partners. Kokku on idufirma kogunud 1,75 miljoni euro eest investeeringuid. 

Praegu pakub Funderbeam tellimusepõhist andme- ja analüüsiplatvormi, selle aasta lõpuks on kavas luua investeerimise ja järelturuplatvorm, kus investorid ja ettevõtted saavad vahendajateta üksteist leida. Augustis selgitas Ruusalepp Äripäevas, et loodav investeerimisplatvorm võimaldab äriinglitel ja teistel idufirmadest huvitatutel oma raha ühte potti panna ja seda siis juhtinvestori kaudu investeerida. “Start-up-börs on selle kohta võib-­olla palju öeldud, küll aga on see kindlasti järelturg,” ütles ta.

Uus platvorm põhineb plokiahela tehnoloogial, mis on Ruusalepa sõnul sisult keeruline, kuid selle mõju on ulatuslik ja äärmiselt positiivne. “Sisuliselt tähendab see start-up’i investeeringute likviidseks muutumist, sest investoritel avaneb lõpuks elegantne võimalus investeeringuid ­osta ja müüa. Praegu on see äärmiselt keeruline ja aeganõudev,” selgitas Ruusalepp.

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

3TS Capital Partnersi juhtivpartner Pekka Mäki ütles, et Funderbeamis ühendatud idufirmade ja investorite andmestik, sündikaatinvesteeringud ja järelturukauplemine teevad varase faasi investeeringud vabamaks. "See oleks sama, kui ülemaailmne viisarežiim kaoks ja kulukas bürokraatia asendataks töökindla automaatikaga, mis teeb planeedi avatuks. Riskikapitalistina peame olema selliste muutuste esirinnas ja oleme uhked, et saame liituda Funderbeamiga nende otsirännakul," teatas Mäki.

Hetkel kuum