28. oktoober 2015 kell 13:20

Kuluhüvitiste asjas kriminaaluurimist ei alustatud

Riigikogu  Foto: Andras Kralla

Prokuratuur ei võtnud menetlusse maksumaksjate liidu taotlust kriminaaluurimise algatamiseks riigikogu liikmete kuluhüvitiste kohta.

Prokuratuur saatis täna maksumaksjate liidule teate, et liidu avalduse alusel ei alustata riigikogu liikmete suhtes kriminaalmenetlust (nn kuluhüvitiste väidetav väljapetmine), teatas maksumaksjate liit.

Riigiprokurör leidis, et selles asjas puuduvad süüteotunnused. „Riigiprokurör, tutvunud kuriteoteatega, leiab, et kriminaalmenetluse alustamiseks puudub seaduslik alus KrMS § 199 lg 1 p 1 järgi ning kriminaalmenetlust ei alustata süüteotunnuste puudumise tõttu,“ teatas riigiprokurör Piret Paukštys.

„Kriminaalmenetlust alustatakse vaid siis, kui pädeva menetleja arvates esineb küllaldaselt andmeid kuriteo toimepanemise kohta. Ainuüksi uurimisasutusele või prokuratuurile mistahes kujul teate esitamine, milles isik arvab olevat toime pandud kuritegu, ei ole piisav põhjus kriminaalmenetluse alustamiseks. Kriminaalmenetlust ei saa alustada pelgalt arvamuste ja hinnangute põhjal. Kui ajendi pinnalt ei ole võimalik tutvustada kuriteotunnuste olemasolu, on kriminaalmenetluse alustamine välistatud,“ selgitas Paukštys.

Eesti Maksumaksjate Liit vastust hetkel ei kommenteeri.

Hetkel kuum