Kaisa Gabral • 20. november 2015 kell 9:08

Lauri Laasi: tunne on kehv!

Lauri Laasi (keskel) Keskerakonnna korraldatud meeleavaldusel kallite elektrihindade vastu protestimas  Foto: Raul Mee

Täna riigikohtus ebaseaduslikule jälitustegevusele kihutamises süüdi mõistetud Lauri Laasi ütles intervjuus Äripäevale, et talle on liiga tehtud ja tegemist on poliitilise rünnakuga erakonna vastu.

Hannes Rumm:  "Ma olen otsustanud algusest peale seda asja mitte kommenteerida ja ma jään ka täna selle seisukoha juurde. Las kohtud teevad oma tööd. Mina seda teemat ei kommenteeri, kahjuks ei saa teid hetkel rohkem aidata."

 

X

Mida arvate tänasest riigikohtu otsusest?

Me mõnes mõttes olime selleks valmis, sest käsitlesime seda proliitilise protsessina ja teadupärast poliitilistes protsessides ei ole võimalik Eestis õigeks jääda. Õigeks võib Eestis jääda siis, kui sa riigiettevõttest ja ka eraettevõttest raha välja kandid. Ning need asjad ei pruugi isegi kriminaalmenetluseni jõuda. Aga poliititiliste protsesside puhul mõistavad kohut kapo ja prokuratuur – seepärast pole võimalik õigeks jääda.

Mida te selle all silmas peate – poliitiline protsess, poliitiline otsus?

See oli poliitiliselt motiveeritud, et kahjustada Keskerakonda ja selle mainet. Kuritegelikku sisu kogu kohtuasjal ei olnud.

Kuid riigikohtu kriminaalkolleegium mõistis teid ja Priit Toobali jälitustegevusele kihutamises siiski ju süüdi?

See on pehmelt öeldes vale.

Kes selle kohtuasja sisuga on vähegi kursis ja jälitustegevuse olemusega, siis – ei ole mina ega Priit Toobal kedagi kallutanud jälitustegevusele ja pole ka ise kedagi jälitanud. See on kujuteldamatu.

Aga kuidas selline asi siis välja koogiti?

Eks peate küsima nende käest, kes kookisid. Eks ikka need, kes selle kriminaalmenetluse meie suunas püsti panid.

Mis saab edasi – riigikogust lahkute?

See on automaatne väljaarvamine. Korruptsioonivastases koosseisus (korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon - toim) pole ma enam ammu juba liige olnud.

Kas astusite ise sealt välja?

Eelmises koosseisus ma olin, selles pole olnud. Kui riigikogul tuli uus koosseis, siis polnud enam.

Kas kaebate otsuse edasi?

Meil on võimalik Euroopa Inimõiguste Kohtusse edasi kaevata, aga ma pean enne oma advokaadiga rääkima – ma pole jurist.

Kuid, kuidas hetkel tunne on?

Tunne on kehv, kui te küsite. On liiga tehtud.

Miks siis Eestis liiga tehakse?

Ei tea. Vaadake ise, kui palju on Eesti riigis ülekohut. Kuidas Tallinna Sadamast kaovad miljonid ja nõukogu liikmed ei vastuta millegi eest. Kuidas ettevõtted lastakse pankrotti ja pankrotti laskjaid ei puuduta keegi. Ja siis leitakse kaks opositsioonis olevat erakonna liiget ja süüdistatakse neid jälitustegevuses. Kas te ei leia, et see on imelik?

TAUSTA

Riigikogu juhatus otsustas, et seoses riigikogu liikme Lauri Laasi süüdimõistva kohtuotsusega asub riigikokku tema asemel asendusliige Kerstin-Oudekki Loone.

Priit Toobal astus saadikukohalt juba tagasi, tema asendusliikmena tuli riigikokku Anneli Ott.

Hetkel kuum