Äripäev • 26. november 2015 kell 6:56

Euroopa Komisjon ei kipu Estonian Airi tühjakskantimist kommenteerima

Estonian Airi lennuk Tallinnas  Foto: Andras Kralla

Vastates Äripäeva palvele kommenteerida vandeadvokaat Jüri Sireli kahtlustusi, et riik on Estonian Airi teadlikult varadest tühjaks kantinud ning et Euroopa Komisjonile ei saa toimuv puhas paista, jäi komisjon kitsalt riigiabi küsimuse juurde.

Pressiesindaja Ricardo Cardoso vastas, et mis puudutab Eesti riigi investeeringut uude lennufirmasse Nordic Aviation Group, siis pole komisjon sellele Estonian Airi puudutanud uurimise raames hinnangut andnud.

„Praegu ei ole komisjonil piisavalt informatsiooni, et võtta seisukohta, kas tegemist võiks olla riigiabiga ja kas see on kooskõlas ELi riigiabi reeglitega,“ ütles Cardoso. „Komisjon jälgib edasi, kuidas asjad arenevad, tehes seda koostöös Eesti ametivõimudega.“

Rohkem ei olnud komisjon valmis teemat kommenteerima.

Üldine reegel riigiabi puudutavate Euroopa Komisjoni otsuste puhul on selline, et riigil on otsuse jõustumise järel kaks kuud aega plaani esitamiseks, kuidas ebaseaduslik abi tagasi nõuda. Komisjoni otsuse täitmiseks on aega neli kuud. See, et firma on pankrotis, ei muuda kohustust ebaseaduslikult saadud abi tagasi maksta. Riigil tuleb oma nõue pankrotimenetluses registreerida.

Hetkel kuum