Harry Tuul • 26. november 2015 kell 10:56

Netflix tuleb Eestisse

Netflix laieneb suure tõenäosusega uuel aastal Eestisse.  Foto: Reuters

Tehnoloogiaportaal Geenius kirjutab, et maailma üks edukamaid ning populaarsemaid filmide ja TV-sarjade vahendajaid ja tootjaid Netflix laieneb järgmisel aastal Eestisse.

"Kõik meie rahvusvahelised koostööpartnerid võtavad seda kindla tõsiasjana, et Netflix on otsustanud 2016. aasta esimeses kvartalis muu hulgas ka Eestisse laieneda," ütles Eesti telemaailmas informeeritud inimene portaalile Geenius. Kuna tal pole voli ei Netflixi ega partnerite nimel ametlikult kõneleda, ei saa ta oma nime all seda öelda.

Kuidas siinsete ettevõtete partnerid Netflixi Eesti-plaane teavad? Väga lihtsalt: Ameerika firma ostab Eesti tarvis telesisu litsentse kokku, ütles teine valdkonda tundev ekspert.

Seega on valdkonnas avalik saladus: Netflixi teenust saab järgmisel aastal ka Eestis osta. 

Firma ei ole Geeniuse toimetuse ametlikule päringule vastanud, kuid selle infoga klapib igati Netflixi enda antud vihjeke. Kui varem kinnitas firma oma kodulehel, et Eestis pole teenus saadaval, siis nüüd öeldakse ühemõtteliselt: “Netflix tuleb peagi maailma sellesse osasse."

Loe pikemalt portaalist Geenius.

Netflixi suur austaja on ka investor Toomas. "Olen praeguseks olnud Netflixi klient peaaegu kaks aastat ning ma lihtsalt jumaldan seda teenust. Tavalist kaabeltelevisiooniteenust ma enam ei kasuta ning ma ausalt ei kujuta enam ettegi, et peaks mingit filmi vaatama reklaamipausidega või ootama nädala või kauemgi teleseriaali ühe osa vaatamiseks," kirjutas Toomas tänavu jaanuaris artiklis "Netflix tahab maailma vallutada".

Hetkel kuum