Harry Tuul • 5. detsember 2015 kell 8:33

Torm lõhkus Tallinki laeva

Tallinki reisilaev Victoria I pöördus tormi tõttu tagasi.  Foto: Erik Prozes, Äripäev

Tallinnast Stockholmi suundunud Tallinki laev pöördus tagasi pärast seda, kui merel möllanud torm oli laeva mitmest kohast räsinud.

Reedel Eesti aja järgi kella 23 paiku lõid lained Tallinnast Stockholmi teel olnud reisilaeva Victoria I vööri radariantenni laevakere küljest lahti ning see kahjustas kahte vööriilluminaatorit, teatas ettevõte.

Laeva merekindlust ja navigeerimisvõimekust antud tormikahjustus ei mõjuta. Samas osutus keeruliseks purunenud 6. teki konverentsiruumi illuminaatorite täiesti ilmastikukindel sulgemine ning kapten otsustas igasuguste riskide vältimiseks pöörduda tagasi Tallinnasse.

Ettevõtte teatel sai konverentsiruumi põrand vihmast ja lainepritsmetest veekahjustusi, veidi vett sattus läbi põrandas olevate avauste ka viienda teki reisijatealale.

Tallink kinnitas, et inimesetele ega laevale ohtu ei olnud. Reisijatele ja kaubavedajatest klientidele toimub reisi hüvitamine läbi ettevõtte klienditeeninduse.

Hirmutav torm

Eile möllanud torm jättis ligi 50 000 Eesti majapidamist elektrita, kuid neid lõviosa on juba taastatud.

Elektrilevi teatas, et täna hommikul kella 10.30 seisuga oli ettevõtte tööpiirkonnas vooluta 15 296 majapidamist, seejuures öö ja varahommiku jooksul on elektrivarustus taastatud 32 249 kliendil.

Kõige rohkem oli elektrita majapidamisi Saare-, Pärnu-, Viljandi-, Hiiu-, Rapla- ja Harjumaal. Enamus ulatuslikke rikkeid loodame kõrvaldada tänase päeva jooksul. Kõige suuremate tormikahjudega Saaremaal kestab rikete kõrvaldamine esialgsel hinnangul kogu nädalavahetuse.

Loe lisa artiklist "Kümned tuhanded kodud jäid elektrita".

Hetkel kuum