Koit Brinkmann • 29. detsember 2015 • 2 min
Jaga lugu:

Korruptsioonikahtlusega ettevõtja ülipikalt vahi all

Tuntud Jõhvi kinnisvaraarendaja Allan Mändi hoitakse kaua vahi all.  Foto: Veiko Tõkman, Äripäev

Tuntud Jõhvi kinnisvaraarendaja Allan Mänd, kellel sai äsja altkäemaksukahtlustuse tõttu vahi all viibimisest täis pool aastat, peab veel ligi aastaks vahi alla jääma.

Sellise otsuse tegi detsembri keskel Viru maakohus. Koos Männiga peab järgmise aasta novembris algava kohtuprotsessini vahi alla jääma ka samas kriminaalasjas kahtlustuse saanud Jõhvi vallavalitsuse endine liige Märt Marits, vahendas Ida-Virumaa ajaleht Põhjarannik.

Männi kaitsja, vandeadvokaadi vanemabi Allan Valk ütles Äripäevale, et tema hinnangul ei olnud tõkendi pikendamiseks mitte mingisuguseid aluseid ning ta ei näe põhjuseid, miks peaksid Mänd ja ka Marits peale poolt aastat vahi all viibimist seal veel üksteist kuud olema.

Kahtlustuse kohaselt sai endine Jõhvi vallavalitsuse ametnik Märt Marits altkäemaksu Allan Männi ja temaga seotud ettevõtte huvides oma ametiseisundi korruptiivse ärakasutamise eest. Vahistamise ajal kuulus Mänd ka Jõhvi vallavolikokku.

Lisaks Männile ja Maritsale kahtlustatakse üht Jõhvi ettevõtjat riigihanke menetluse nõuete rikkumisele kihutamises. Kolmanda kahtlusaluse nime pole aga avaldatud, kuna ta polevat avaliku elu tegelane.

Mille eest täpselt altkäemaksu anti-võeti ja millisest hüvest on väidetava altkäemaksu näol üldse jutt, ei ole prokuratuur seni avaldanud. Küll aga on Põhjarannik varem avaldanud, et neile teadaolevalt hõlmab altkäemaksu kahtlustus Männi poolt arvuti üleandmist Maritsale, samuti viimase tööleasumist Männi juhitud Jõhvi plaanitava kaubandus- ja vabaajakeskuse arendusega seotud firmas pärast vallavalitsusest lahkumist.

Allan Mänd oli seotud ka Jõhvi südamesse kaubanduskeskuse rajamisega, millest Äripäev kirjutas artiklis „Kriminaalasi pani Jõhvi magusa arenduse toppama“.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt