Konkurent prognoosib TransferWise’ile raskuseid

TransferWise'i asutajad Taavet Hinrikus (vasakul) ja Kristo Käärmann 2014. aastal kontori avamisel Baltika kvartalis.  Foto: Eiko Kink

Aastatepikkune pankade kritiseerimine paneb TranferWise`i täbarasse seisu, kommenteeris Financial Timesi blogis TransferWise’i aadressil avaldatud kriitikat konkurentettevõtte TransferFast kõneisik Ronald Liive.

Hiljuti seadis Financial Timesi blogi Alphaville kahtluse alla TransferWise'i elujõulisuse, sest firma pole loonud sisuliselt midagi uut ning on kõigest üks paljudest rahavahendusfirmadest, mis oma ärimudeli päästmiseks on sunnitud hüppama pankadega voodisse.

TransferWise alustas tänavu koostööd LHVga ning peab läbirääkimisi mitme Suurbritannia pangaga, et paigutada oma rahaülekande võimalused pankade äppidesse. Liive kommenteeris TranferWise’i äpi integreerimist, et selle käiguga proovib ettevõte muutuda keskseks arveldus-kliiringsüsteemiks. Umbes nagu seda on SEPAt korraldav EBA Clearing või Euroopa Liidu keskpanga süsteem Target2, lisas ta.

„Tänu sellele, et nad (TransferWise - toim) on pankasid juba aastaid kritiseerinud, saab selle elluviimine olema neil väga raske ning aeganõudev,“ ütles Liive.

Tema sõnul on ilmselge, et pangandusmaastikul on kiired muutused ja olemasolevate mudelite edasiarendamine on loomulik käik. „Kuigi üha rohkem on esile kerkimas rahvusvahelisi teenusepõhiseid fintech-ettevõtteid, on nad (TransferWise – toim) siiski seotud pankade olemasolevast taristust. Sellest tulenevalt on panganduse infrastruktuur muutumas selliste teenuste selgrooks,“ teatas ta.

Seepeale kiitis konkurent nende endi koostööd pankadega: „Tänu sellele, et TransferFast on esimesest päevast saadik teinud pankadega koostööd, saame klientidele tagada kiire, turvalise ning alati kättesaadava teenuse,“ lisas Liive.

 

Hetkel kuum