Äripäev • 7. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Tallinn ehitab 8,5 miljoni eest 75 korterit

Tallinna linnavalitsus on kavandanud sel aastal elamuehituseks 5,5 miljonit eurot, sellest enamus läheb õpetajate maja ehituseks.  Foto: Andres Haabu

Tallinna linnavalitsus alustab sel aastal Lasnamäele õpetajate maja ehitamist, kuhu tuleb 75 1-2toalist korterit ja mille maksumuseks on planeeritud 8,5 miljonit eurot.

Ühe väikese korteri hinnaks on seega planeeritud üle 133 000 euro.

Õpetajate maja kerkib aadressile Uuslinna tn 3a, ehitusprojekt valmib aprilliks ning ehitustöödega on kavas alustada suvel, üürnikud saavad majja sisse kolida 2017. aasta suvel-sügisel, teatas Raepress.

Valmiv elamu tuleb linna teatel parimate võimalike energiatõhusus- ja taastuvenergiatehnoloogiliste lahendustega. Tegemist on esimese liginullenergia korterelamuga Tallinna linnas ja ka kogu Eestis.

Õpetajate maja 1-2-toalised üürikorterid on mõeldud õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele. Hoonesse projekteeritakse ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele. Projekti eelarveline maksumus on 8,5 miljonit eurot.

Riigihange korterelamute ehitaja leidmiseks korraldatakse kevadel ning ehitustöödega alustatakse eeldatavalt 2016. aasta juulis, sisustatud korterelamud valmivad 2017. aasta sügiseks. Õpetajate maja projekteerib AS Sweco Projekt.

Elamumajanduse valdkonna investeeringuteks on 2016. aasta eelarvest eraldatud kokku 5,45 miljonit eurot. Lisaks õpetajatele korterite ehitamisele jätkub ühiselamu tüüpi hoonete renoveerimine ning valmivad Paljassaare tee 37 ja Sõpruse pst 5 hoonete renoveerimisprojektid, muudeks remonttöödeks ja soetusteks linnavaraameti haldusalas on kavandatud 200 000 eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum