Harro Puusild • 26. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Kastein: aktsiisiralli on hirmutav

Saku Õlletehase juht Margus Kastein.  Foto: Jan Jõgis-Laats

Saku Õlletehase juht Margus Kastein ütleb, et viimase viie aastaga on tehas investeerinud 21 miljonit eurot ning sel aastal on plaanis investeerida veel 5 miljonit eurot, kuid aktsiisiralli võib tugevalt mõjutada tulevikuinvesteeringuid.

Me oleme suutnud oma tehase täis hoida tänu ekspordile. Kuni ekspordikanalid on lahti, jätkub ka investeeringutevool Carlsbergi poolt. Meie kodumaine äri on olnud soliidne, aga 2015. aastal toimus tugev korrektsioon. Sellel on ilmselgelt mõju tulevikuinvesteeringutele,“ rääkis Margus Kastein.

Ta lisas, et viimase viie aastaga on Saku pannud Eesti majandusse 21 miljonit eurot. „See on reaalne raha, mis on pumbatud Eesti mõistes suurde ettevõttesse. Kui see majanduskeskkond muutub ebahuvitavaks, mis 2015. aastal ka juhtus, siis esimese asjana vähenevad investeeringud. Teine asi on see, et äri hakatakse siit vaikselt välja viima. Ma ei ütle, et Carlsberg seda teeb, aga see on risk. Kolmas võimalus on ettevõtte restruktureerimine,“ märkis ta.

„Ma ei taha tekitada paanikat, Saku õlu oli, on ja jääb Eestisse, lihtsalt see ärimudel võib muutuda, kui poliitiline maastik ei parane. 2016. aasta programm on kinnitatud ja Saku koguinvesteeringud on taas 5 miljonit eurot, nii et 21 miljonist saab 26. Me oleme väga õnnelikud, et Carlsberg meid usaldab. 26 miljonit kuue aastaga on väga suur investeering, aga väga palju sõltub, millised on selle aasta tulemused. Jätkuv aktsiisiralli on hirmutav ja kui järgmiseks tuleb otsus, et investeeringumaht on 0 ja seejärel veel 0, siis kaotad juba konkurentsivõimes,“ sõnas Kastein.

Pikemat intervjuud Saku Õlletehase juhi Margus Kasteinaga loe Äripäeva teemaveebist Tööstusuudised.ee.

 

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum