Noore IT-teadlase preemia saab isikuandmete salastusmeetodi autor

08. veebruar 2016, 14:15
Dan Bogdanov
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160208/NEWS/160209710/AR/0/AR-160209710.jpg

President Toomas Hendrik Ilves annab täna Dan Bogdanovile üle noore IT-teadlase eripreemia.

Noore IT-teadlase eripreemia on mõeldud kuni 35aastasele teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud (kas Eesti või välismaa ülikoolis) ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega (põhifookus: tarkvaraarendus ja -rakendus). Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks. Preemia suurus on 5000 eurot, seda rahastab Skype Eesti. 

Dan Bogdanov esineb ka 8. märtsil Tallinnas ettevõtte Cybernetica ja Äripäeva teemaveebi ITuudised.ee koostöös korraldataval Pilvekonverentsil. Sharemindi looja Dan Bogdanov PhD räägib seal teemal: "Uus viis salajaste isikuandmete töötlemiseks. Sharemindi ühissalastuse meetod. Pilvekonverentsile registreeruda saab SIIN

Bogdanovi ettekande sisukirjeldus on järgmine: "Valid maailma nurga ja koguse, näitad krediitkaarti ja kuskil lähedal või kaugel andmekeskuses tiksuvad tööle kümned ja sajad masinad, valmis sind teenima. Pilveteenuse pakkuja vastutab elektri ja võrguühenduse eest ning suudab ka pakkuda teatud tasemel baasturvalisust, mis ületab kindlasti selle, mille algaja oma enda andmekeskuses saavutab. Siiski – kõigi rakenduste jaoks pilveteenuse enda turvalubadustest ei piisa ja tuleb mõelda kaugemale. See, kes töötleb pilves tundlikke isikuandmeid, maksusaladust või riiklikke andmesaatkondi, ei taha pilveteenuse pakkujat lõpuni usaldada. Sharemind on turvaline andmetöötlussüsteem, mis annab andmetele krüptograafilise kaitse ning saab ka pilvega erakordselt hästi läbi".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2016, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing