Eliisa Matsalu • 11. veebruar 2016
Jaga lugu:

PKC lahkumise uudis tabas Keilat ootamatult

Paljud Keila linna elanikud peavad uut töökohta otsima hakkama.  Foto: Raul Mee

PKC lahkumine Keilast võib linna eelarvesse suure augu lüüa. Olukord on küll keeruline, ent aastane etteteavitus annab lahenduste otsimiseks piisavalt aega, märkis linna pressiesindaja Valdur Vacht.

Täna teatas autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp, et sulgeb järgmise aasta märtsis Eestis tootmise ja koondab aasta jooksul 613 töötajat. Tugeva löögi saab Keila linn, kus PKC Eesti AS asub.

Keila linna pressiesindaja Valdur Vachti sõnul on PKC Keila tehase sulgemise uudis suur ja ootamatu. Linnavalitsus võttis uudist kuuldes PKC juhtidega ühendust ja leppis esmaspäevaks kokku kohtumise, et saada ülevaade, kuidas edasi minna ja tööta jäävaid elanikke aidata. „Raske ja keeruline küll, kuid õnneks on aasta aega. Selle ajaga jõuab palju ära teha,“ ütles Vacht. Aastane etteteavitus annab tema sõnul ka töötajatele piisavalt aega mõttega harjuda.

PKC Keila tehases töötab Vachti sõnul üle 200 Keila linna elaniku. „Neil on nüüd raske, kuna peavad leidma uue töö ja paljud ka uue kvalifikatsiooni,“ ütles ta. Samuti võib PKC lahkumine halvasti mõjuda linnakassale. „Võimalik, et maksuraha tuleb vähem ja 2017. aasta eelarves on rohkem sotisaaltoetusi. Loodan, et asi nii hulluks siiski ei lähe,“ märkis Vacht.

Linna pressiesindaja lisas, et õnneks on Keilas töötuse tase madal ja umbes pooled elanikud käivad tööl üldse linnast väljaspool.

PKC teatas, et viib tootmise riikidesse, kus on konkurentsivõimelisemad tootmiskulud ja paindlikumad tööjõuturu võimalused. 2014. aasta lõpus sulges PKC ka oma Haapsalu tehase, koondades üle kahesaja inimese.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum