Äripäev • 1 aprill 2016

TransferWise ostab Bransoni abiga LHV

TransferWise'i asutaja Kristo Käärmann (keskel valge mütsiga).  Foto: Andras Kralla

Taavet Hinrikuse ja Kristo Käärmanni asutatud TransferWise ostab 51% LHV aktsiatest, teatas LHV Group täna börsile. Tehingut aitab rahastada Briti ettevõtja Richard Branson.

LHV Groupi juhatuse liikme Erkki Raasukese sõnul vähendavad panga suuraktsionäridest oma osalust nii Rain Lõhmus kui ka Andres Viisemann, kuid mõlemad jäävad edaspidigi panga omanikeringi. Lõhmusele jääb pärast tehingut alles 10% aktsiatest. Viisemannile ja temaga seotud isikutele jääb alles üle 4% aktsiaid.

„Omanike soov on jõulisemalt siseneda rahvusvahelisele turule. Koostöö Eesti ühe edukaima idufirmaga loob parema võimaluse konkureerida Suurbritannia turul,“ ütles Raasuke.

TransferWise’i asutaja Kristo Käärmann hindas ostutehingut suurepäraseks jätkuks aasta alguses sõlmitud koostööle, kui LHV pangast sai maailma esimene pank, mis pakub TransferWise’i rahaülekandeteenust oma teenusportfellis. „Nüüd saame pangandusmaailma veelgi rohkem raputada,“ teatas Käärmann.

TransferWise’il aitas ostu rahastada Virgin Groupi omanik Richard Branson, kes investeeris Eesti idufirmasse juba 2014. aasta suvel. Käärmanni sõnul pidasid nad Bransoniga läbirääkimisi kõigest kolm päeva. „Richard teadis juba varem, millised on meie eesmärgid. Ta usaldab meid,“ selgitas Käärmann. „Küsimus oli vaid, kui palju me vajame raha.“

Tehingu hinda osapoolte kokkuleppel ei avaldata.

Hetkel kuum