Äripäev • 6. aprill 2016 kell 10:54

Putin loob hambuni relvastatud Rahvuskaarti

Putin loob Venemaale Rahvuskaarti.  Foto: epa

Venemaa president Vladimir Putin saatis eile riigiduumale vastuvõtmiseks seaduse eelnõu, millega luuakse Venemaale Rahvuskaart.

Rahvuskaardi sõduritel on õigus kodanikke kinni pidada ja nende dokumente kontrollida, äärmuslikel juhtudel on neil õigus rakendada füüsilist jõudu, erivahendeid või tulirelva, selgub eelnõust.

Rahvuskaardi loomise eesmärgina on selgitatud terrorivastast võitlust ja organiseeritud kuritegevuse tõkestamist. Rahvuskaart, mis luuakse siseministeeriumi sisevägede baasil (kuhu praegu kuuluvad näiteks OMON ja sõjaväe eriüksused), hakkab alluma otse riigipeale.

Putin on Venemaal käivitanud õiguskaitseorganite põhjaliku reformi: siseministeeriumi alla viidi tagasi ka riiklik migratsiooniamet ja riiklik uimastijärelevalve amet. Kommersant kirjutab, et reform täidab korraga mitut olulist eesmärki: tõstab õiguskorra tagamise taset, optimeerib õiguskaitsesüsteemi eelarvet ja hoiab ära üksteist dubleerivad toimingud.

Mida koondab Rahvuskaart?Venemaa siseministeeriumi sisevägedes on umbes 170 000 sõjaväelast.Kiirreageerimisega erirühmi on 87 ning sinna kuulub 5200 inimest.Eriülesandega mobiilseid rühmi on 160 ning seal teenib 40 000 inimest.

Operatiivreageerimise ja lennundusjõudude eriülesandega keskuses on:Eriülesandega mobiilne rühm Zubr – 421 inimestKiirreageerimise erirühm Rõs – 200 inimestEriülesandega lennurühm Jastreb - 100 inimestSiseministeeriumi lennuüksused.

Relvastus9 tanki1650 jalaväe lahingumasinat35 suurtükki29 lennukit70 kopteritLisaks sõidukid UAZ, KamAZ, URAL, soomusautod Tigr.

Hetkel kuum