Äripäev • 6. aprill 2016
Jaga lugu:

Tallinn tegi Viktor Kaasikuga kummalise tehingu

Ants Antson aastal 2004 oma Innsbrucki OMil võidetud kuldmedaliga.  Foto: Toomas Huik, Postimees/Scanpix

Tallinna linnavalitsus kiitis tänasel istungil heaks Viktor Kaasiku ja Tallinna linna vahelise müügilepingu projekti olümpiavõitja Ants Antsoni 1964. aastal taliolümpiamängudel võidetud kuldmedali ostmiseks.

Linnavalitsuse reservfondist eraldati spordi- ja noorsooametile 40 000 eurot Antsoni 1964. aasta Innsbrucki taliolümpiamängudel 1500 m distantsil võidetud kuldmedali ostmiseks.

Raepress kirjutab, et medalit hakatakse eksponeerima Tondiraba jäähallis, kus kannab Ants Antsoni nime üks treeningväljak.

Olümpiavõitja Ants Antson suri mullu 31. oktoobril. Olümpiamedali müüs linnale Viktor Kaasik, kes oli selle ise omandanud. Linnavalitsuse istungi protokollist selgub, et "medali maksumuseks on müügihind, millega müüja on nõus medali linnale loovutama".

Linna finantsteenistus jättis aga linnavalitsuse otsuse-eelnõu kooskõlastamata põhjusel, et raha eraldamiseks linna reservfondist medali soetamiseks ei ole tegemist ülelinnalise tähtsusega kuluga ja puudub selgitus, kuidas on kujunenud medali maksumus.

2013. aastal maksis Neinar Seli Londonis oksjonil Erika Salumäe 1988. aasta Souli olümpiakuldmedali eest 25 000 naela ehk ligi 30 000 eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum