Äripäev • 15. aprill 2016 kell 13:05

Reformierakonna aukohtu esimees viidi ülekuulamisele

Politsei otsis eile läbi Jõelähtme vallavalitsuse ja viis ülekuulamiseks kaasa vallavanem Andrus Umboja.  Foto: Andras Kralla

Politsei otsis eile läbi Jõelähtme vallavalitsuse ja kolme vallaga seotud isiku kodud ning viis menetlustoiminguteks kaasa vallavanem Andrus Umboja, munitsipaalettevõtte Jõelähtme Varahaldus juhatuse liikme Teet Sibritsa ning kuulas üle volikogu liikme Veljo Haaveli, teatas "Pealtnägija".

Nii Haavel kui ka Umboja on Reformierakonna liikmed, viimane ka erakonna aukohtu esimees.

Prokuratuuri kinnitusel on Umboja ja Haavel tunnistajad kriminaalasjas ning ainsana on kahtlustus esitatud Teet Sibritsale usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi seoses ühe kinnisvaratehinguga, mis väidetavalt toimus ebaausalt ja kümme korda alla turuhinna. Kõik mehed said õhtul politseist koju.

Tegu on keerulise aastatepikkuse kombinatsiooniga Jägala-Joa endise pioneerilaagri ümber, mille uurimisega ka "Pealtnägija" viimastel nädalatel tegeles. Loosse on segatud mitu staažikat vallategelast, sh pikaajaline vallavanem Taimi Saarma ja Veljo Haavel.

Nii Umboja kui ka Haavel kinnitasid enne kriminaalasja algatamist "Pealtnägijale", et on süütud ja tegemist on poliitiliselt motiveeritud rünnakuga.

Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja ütles kommentaariks, et tegemist on kahetsusväärse juhtumiga. "Teen vallavanemana tõe võimalikult kiireks väljaselgitamiseks uurimisasutustega igakülgset koostööd. Olen selles protsessis tunnistaja ja Reformierakonnal ei ole antud juhtumiga mitte mingisugust seost."

Hetkel kuum