Äripäev • 15 aprill 2016

Sõõrumaast sai ühehäälelise enamusega EOK president

Urmas Sõõrumaast sai EOK president.  Foto: Erik Prozes

Eesti Olümpiakomitee täiskogul valiti organisatsiooni uueks presidendiks järgnevaks neljaks aastaks Urmas Sõõrumaa, kes edestas hääletuse teises voorus Jüri Ratast vaid ühe häälega.

Esimeses voorus andsid oma hääle kõik 121 EOK liiget, ühtegi kehtetut sedelit ei olnud. Ratas kogus 55, Sõõrumaa 37 ja Tõniste 29 häält, seega langes Tõniste konkurentsist, vahendasid ERRi uudised.

Teises voorus kogus Sõõrumaa 61 ja Ratas 60 häält, seega valiti presidendiks Sõõrumaa, kelle kandidaadid asepresidentideks on Tõniste ja Jüri Tamm.

Presidendi valimiste I hääletusvoor:

Jüri Ratas 55 häält

Urmas Sõõrumaa 37 häält

Tõnu Tõniste 29 häält

Presidendi valimiste II hääletusvoor

Urmas Sõõrumaa 61 häält

Jüri Ratas 60 häält

Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses toimunud EOK täiskogu koosolekul hääletasid kõik 121 liiget.

Täitevkomiteesse pääsesid Urmas Paet, Anne Rei, Karol Kovanen, Toomas Tõnise, Marko Kaljuveer, Riho Terras, Oliver Kruuda, Reet Hääl, Hanno Pevkor, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Kõlvart, Mati Alaver, Erki Nool, Kristjan Järvi.

EOK sponsorid on Telia, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino, Paf, Silberauto.

Mida Sõõrumaalt valimiseelsete lubaduste põhjal oodata?

Sõõrumaa on öelnud, et hea meeskonna täiendamiseks oleks talle vaja aastas juurde 200 000 eurot, kõik muu tuleks iseenesest. ETV saates "Foorum" ütles ta, et kavatseb EOKd juhtida nii, nagu seda tehakse läänemaailmas, "nagu on õpikus kirjas". Tema plaan on EOK juhtimine allorganitesse ära jaotada, et kõigil oleks kindel vastutusala ja keegi ei kuuluks juhtorganisse niisama.

Valimiseelsetes debattides käis Sõõrumaa välja ka, et erasektorist ja sponsoritelt tuleks spordi jaoks vähemalt kaks korda rohkem raha küsida, samuti arvas ta, et sporti panustamiseks tuleks tubakaaktsiisi ja hasartmänguraha tõsta ühe protsendi võrra.

„Mina kui seitsme lapse isa ei suuda aru saada sellest, et kui laps käib kümme aastat koolis ja loodus pole eriliselt palju andnud ja kõrvalt lapsevanemad ei treeni teda, lõpetab ta kehaliselt vähearenenuna, armeesse ei kõlba, kooli lõpetades hakkab kohe keha ravima,” rääkis Sõõrumaa märtsis ETV saates „Foorum“. „Minu programmi üks tugev punkt on see, et kaks tundi päevas tuleb teha huvialatreeningut kooli ajast, kooliprogramm võimaldaks, et see laps peab sattuma kokku kooli ajal tühjalt seisva spordisaaliga koos atesteeritud treeneriga. Hinne, mis on tunnistusel, peab kajastama reaalset sporditegevust.”

Samuti ütles Sõõrumaa, et EOK tuleks ümber nimetada Eesti Olümpiakomiteeks ja Spordi Keskliiduks, et lihtinimesed ja EOK liikmed saaksid aru, et nende hallata on terve Eesti spordielu, mitte ainult saavutussport.

Hetkel kuum