LHV: Tallink reinvesteerib palju

26. aprill 2016, 14:54
LHV vanemanalüütik Joonas Joost
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160426/BORS/160429759/AR/0/AR-160429759.jpg

LHV Panga vanemanalüütik Joonas Joost ei näe kogu eelmise aasta kasumi dividendideks maksmises midagi negatiivset, kuna Tallink reinvesteerib palju.

Järgneb Joosti kommentaar

"Vastuseks küsimusele, et kas kasumit ei osata reinvesteerida, siis tegelikult ju tehakse ka seda. Kuigi intensiivne investeeringute ja laevastiku ehitamise periood on jäänud aastate taha, ehitatakse praegu uut laeva Megastar ning lisaks uuele laevale tehakse ka jooksvalt väiksemaid investeeringuid olemasolevatesse laevadesse.

Viimase kolme aasta jooksul on Tallink investeerinud kokku 136 miljonit eurot, keskmiselt 45 miljonit eurot aastas. Need summad sisaldavad ettemakseid Megastari eest, Isabelle'i ostmist, ulatuslikke töid Silja Serenade’i ja Silja Symphony pardal ning muid väiksemaid investeeringuid. Hetkel on veel ka otsustamata Megastari tellimisel saadud optsioon veel ühe uue laeva tellimiseks. 

Kui rääkida uutest võimalikest suuremahulistest investeeringutest, siis räägiksime ilmselt sisenemist uutele turgudele või valdkondadesse, mis on aga seotud täiendavate riskidega.

Seega, arvestades Tallinki suuromanike ja juhtkonna nägemust optimaalsest kapitalistruktuurist, piiratud investeerimisvõimalusi olemasolevates ärivaldkondades ning kapitali tootlust, on teenitud kasumi jagamine aktsionäridega mõistlik ja tervitatav otsus."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. April 2016, 14:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing