Äripäev • 26 aprill 2016

Swedbank Eesti laenuportfell kasvab stabiilselt

Swedbank Eesti laenuportfell kasvab stabiilselt  Foto: Erik Prozes

Swedbanki Eesti üksuse esimese kvartali kasum oli 45,5 miljonit eurot, mida on 23 protsenti rohkem kui mullu esimeses kvartalis. Kasumi kasvu taga olid sissetulekute suurenemine, kulude vähenemine ja laenude hea tagasisaamine, kommenteeris Swedbank pressiteate vahendusel.

„Meie esimese kvartali tugevad äritulemused näitavad seda, et Eesti inimesed ja ettevõtted vaatavad jätkuvat positiivselt tulevikku ja tunnevad end kindlalt. Esimeses kvartalis kasvasid nii äri- kui ka eraklientide laenuportfelli maht,” lausus Swedbanki Eesti üksuse juhatuse esimees Robert Kitt. „2016. aasta alguses oleme tegelenud sularaha kättesaadavuse parandamisega mitmetes Eestimaa kohtades, eriti väikesaartel, kus seni sularaha väljavõtu võimalus sootuks puudus. Praeguseks on meil üle kogu Eesti 36 kohta, kus on võimalik sularaha kohalikust poest välja võtta.”

Laenud ja hoiused. Laenude maht kasvas aasta esimese kolme kuuga 1,5%. Suurenesid kõik portfellid – äriklientide laenud, hüpoteeklaenud, tarbimisfinantseeringud ja liisingu portfell. Swedbanki Eesti üksuse turuosa laenuturul oli veebruari lõpu seisuga 38,5%.

Hoiuste maht kerkis esimese kvartali jooksul 0,8%. Swedbanki Eesti üksuse turuosa oli hoiuste turul oli veebruari lõpu seisuga 47,1%. Laenude ja hoiuste suhtarv oli 95% (aasta varem 100%).

Krediidikvaliteet. Krediidikvaliteet püsis stabiilsel tasemel. Laenukahjumite reserv vähenes 2,7 miljoni euro võrra (2015. aasta esimeses kvartalis vähenes see 1,5 miljoni euro võrra).

Tulud ja kulud. Puhas intressitulu suurenes 2015. aasta esimese kvartaliga võrreldes 12%, eeskätt tänu laenumahtude kasvule. Puhas teenustasutulu kasvas 2015. aasta esimese kvartaliga võrreldes 4%. Klientide suurem aktiivsus paisutas pangakaartidega seotud teenustasusid ja kaarditehingute maht kasvas 6%. Samal ajal kahandas puhast teenustasutulu uus vahendustasude määrus. Kogukulud vähenesid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 4%.

Mobiilipanga kasutajate hulk kasvab. Mobiilipanga kasutajate arvu kasv näitab, et suur osa meie klientidest on huvitatud mugavatest digikanalitest ja ootavad nende kasutusvõimaluste mitmekesistumist. Meie mobiilirakendusel, mis tähistab tänavu kevadel oma viiendat sünnipäeva, on nüüdseks Eestis 115 000 igakuist kasutajat ja iga kuu logitakse sisse üle 700 000 korra.

Hetkel kuum