Ave Lepik • 16 mai 2016

Millise raha eest korraldab Ukraina Eurovisiooni?

Eurovisiooni 2016. aasta lauluvõistluse võitja Jamala eile Kiievisse naastes.  Foto: epa

Ukrainas Eurovisiooni lauluvõistluse korraldamiseks leitakse Euroopa investorid, mitte ei kasutata riigi eelarveraha, teatas täna Ukraina kultuuriminister Yevhen Nishchuk.

Vaja on kaasata asjatundjaid Euroopast, sest see tase, mis Stockholmis püstitati, nõuab väga suurt väljaminekut, vahendas Ukrinform ministri sõnu. Nishchuk lisas, et Eurovisiooni ettevalmistusele panevad õla alla kultuuriministeerium, Kiievi linn, rahvusringhääling ning eurolaulu võitja Jamala meeskonna profid.

Minister on veendunud, et Ukraina saab laulukonkursi korraldamisega hakkama ja tõestab, et riik on turvaline reisisihtkoht ja investeerimispaik. „Kõike saab väga kvaliteetselt teha. Ukraina imagole on oluline teatud tase – ohutus, tõestamine, et Ukrainasse võib reisida, et Ukrainasse võib investeerida. Et pole vaja karta Ukrainasse sõita – niimoodi peab sellest mõtlema,“ rääkis minister.

Ukrainas tekitas lauljatar Jamala võit elevust paljudes poliitikutes, nii näiteks kutsusid Julia Timošenko ja Arseni Jatsenjuk üles võistlust korraldama Krimmis. Venemaa annekteeritud Krimmi võimud aga teatasid vastuseks, et Ukraina võib muidugi korraldada oma Eurovisiooni Krimmis, kui paneb mõnele oma piirkonnale nimeks Krimm.

Hetkel kuum