Mait Kraun • 27. mai 2016 kell 16:41

USA majandus kasvas arvatust enam

USA lipp  Foto: EPA

USA majandus kasvas esimeses kvartalis oodatust veidi enam, aga tähistamiseks pole jätkuvalt põhjust, kirjutab CNN Money.

USA majanduskasv oli ajaperioodil jaanuarist kuni märtsini eelmise aasta sama ajaga võrreldes 0,8 protsenti. See on parem kui aprillis teatatud 0,5 protsenti, aga kasv on jätkuvalt loid.

Tarbijad kulutasid varsemalt arvatust veidi enam raha. Rohkem osteti pikaajaliseid tooteid, näiteks sisustusmööblit ja katuseid. Osariikide ja keskvalitsuse kulutused olid samuti oodatust suuremad.

Majanduskasv on madal ajal, mil tööturu olukord on väga hea. Töötuse määr on langenud 7 aastaga 10 protsendilt 5 protsendini. Paljud majandusteadlased ütlevad, et USAs on saavutatud täielik tööhõive.

„Üldiselt läheb majandusel hästi,“ ütles National Association of Federal Credit Unionsi peaökonomist Curt Long. „Esimene kvartal loob eelduse majanduskasvu kiirenemiseks teises kvartalis.“

Majandusandmete paranemine muudab tõenäolisemaks, et Föderaalreserv juunis intresse tõstab. Praegu hindavad kauplejad selle tõenäosuseks 24 protsenti.

Aprillis kasvas uute kodude müük (võrreldes eelmise kuuga) lausa 16,6 protsendi võrra – see on kiireim kasv alates 2008. aasta algusest.

Jaemüük kasvas aprillis aga viimase aasta kiireimas tempos. Ekspertide sõnul on ainukeseks murekohaks stagneerunud palgakasv, mille tõttu ei jõua kasv paljude ameeriklasteni.

Hetkel kuum