Mait Kraun • 1. juuni 2016
Jaga lugu:

USA: Põhja-Korea tuleb finantsüsteemist ära lõigata

Põhja-Korea lipp  Foto: EPA

USA püüab Põhja-Koread rahvusvahelisest finantssüsteemist ära lõigata, sest riigist on väidetavalt saanud rahapesu keskpunt, vahendab CNN Money.

Põhja-Koread on süüdistatud selles, et riik kasutab tuumarelvade ja ballistiliste rakettide eest maksmiseks riigiettevõtteid.

Kolmapäeval teatas USA rahandusministeerium, et võtab „Põhja-Korea isoleerimiseks“ ette täiendavaid samme. Nad tahavad keelata USA pankadel äri tegemise Põhja-Korea finantsinstitutsioonidega. Patriot Act seaduse alusel on riigi probleemiks just rahapesu.

Rahandusministeeriumi teatel tegutsevad Põhja-Korea finantsinstitutsioonid ilma erilise järelvalveta. Tänu sellele on seal lihtne keelatud viisidel raha liigutada.

Rahandusministeeriumis terrorismi ja rahapesu andmebüroos töötav Adam Szubin tegi avalduse, milles ütles, et USA ja tema rahvusvahelised partnerid „peaksid Põhja-Korea ohust finantsüsteemile olema teadlikud ja ettenägelikud“.

„Režiim on finantstehingute osas kurikuulsalt valelik. Valelikkust on vaja, et jätkata erinevate relvaprogrammide ja teiste destabiliseerivate tegevustega,“ teatas Szubin.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum