Pille Ivask • 6 juuni 2016

Hollande: tööliste streigid jalgpalli EMi ei sega

Francois Hollande  Foto: epa

Vastuoluline tööseadus, mis on Prantsusmaal toonud kaasa streigilaine nii kohalikus transpordi- kui ka naftatööstuses, riigi presidendi Francois Hollande’i sõnul varsti algavat jalgpalli EMi ei sega.

Hollande ütles eile antud raadiointervjuus, et kuigi olukord on tõsine, ei tohiks see algavat jalgpallipidu mõjutada. Prantsusmaa rahandusminister Michel Sapin on öelnud, et ulatuslik streigilaine riigi majandusele suurt kahju kaasa ei too. 

Praeguse seisuga on lennufirma Air France piloodid teatanud, et alustavad streiki sel laupäeval, mis on jalgpalli EMi teine võistluspäev.

Hollande ütles, et hoolimata tööliste streikidest on Prantsusmaa omalt poolt teinud kõik, et jalgpallipidu õnnestuks ning fännide ja pealtvaatajate turvalisus oleks tagatud.

Värskete arvamusküsitluste põhjal on üle poole prantslastest tööliste streikide vastu. 29 protsenti prantslastest soovib, et uus tööseadus, mille alusel on tööandjate jaoks lihtsam inimese palkamine kui ka töölt vallandamine, jääks jõusse. Sama palju inimesi leiab, et seaduse peaks tagasi võetama. 41 protsenti vastanuist pooldas aga rahumeelset ning läbirääkimiste teel saavutatavat lahendust.

Hetkel kuum