Kauppalehti reastas Soome gasellid

08. juuni 2016, 14:51
Supercelli tegevjuht Ilkka Paananen firma populaarse mobiilimängu tegelasega
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160608/NEWS/160609774/AR/0/Supercell.jpg

Soome Kauppalehti pani pingeritta kiireima kasvuga ettevõtted, nn gasellid, mille hulgas on ülekaalukalt võimsaim mängutootja Supercell.

Aastal 2012 oli valimisse kuulunud firmade käive kokku 160 miljonit eurot. Kolm aastat hiljem on see kasvanud juba 3,1 miljardile eurole. Kokku on nende firmade käive võrreldav börsifirma Metso käibega, mis väljaande Talouselämä andmeil oli mullu Soome suuruselt 23 ettevõte.

Üks firma domineerib nimekirjas ülekaalukalt – Supercell, mis annab 100 kiireima kasvuga firma käibest kaks kolmandikku. Aasta varem oli osakaal veidi üle poole. Selliseid firmasid, mille käive ületaks 50 miljardit eurot, on nimekirjas vaid neli, mida on neli vähem kui eelmisel aastal. Supercelli järel on suurim kiireima kasvuga ettevõte mängude turundaja Unity Technologies Finland, edasi Norra kontserni kuuluv Orkla Foods Finland ning S gruppi kuluv S-Business OY.

Valdava osa moodustavad kiire kasvuga firmade seas väiksed 2–10 miljoni euro suuruse käiibega ettevõtted.

Varasemate aastatega võrreldes on konkurents läinud tihedamaks – nimekirja pääsemiseks peab annualiseeritud kasv olema vähemalt 80%, võrreldes 64%ga eelnenud aasta pingereas. Teist aastat järjest õnnestus nimekirja pääseda kümnel ettevõttel.

Nimekirjast joonistub välja, et üha enam on majanduskasvu mootoriks teenused. Nimekirja firmadest on enam kui pooled teenuste pakkujad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2016, 14:51
Otsi:

Ava täpsem otsing