Savisaar sai lüüa

12. juuni 2016, 10:15
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160612/NEWS/160619941/AR/0/Keskerakonna-esimees-Edgar-Savisaar.jpg

Keskerakonna juht Edgar Savisaar kaotas parteisisesed presidendikandidaadi valimised Mailis Repsile.

Esialgu kandideeris Keskerakonna presidendikandidaadiks neli kandidaati, kelle hulka kuulusid ka riigikogu liige Peeter Ernits ja Marina Riisalu, kuid volikogu sõnavõttude järel jäi järele vaid kaks - Mailis Reps ja Edgar Savisaar. Presidendikandidaadiks sai Reps, kes kogus 90 häält ehk 53 protsenti häältest. Savisaar kogus 78 häält, vahendas ERR uudisteportaal.

Tallinna ülikooli politoloog Tõnis Saartsi hinnangul saatis Repsi volikogus edu, sest ta teatas oma kandideerimisest varakult ning see võimaldas tema toetajatel erakonnas häälte kokkusaamiseks tööd teha, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Seevastu Savisaar teatas kandideerimisest aga alles hiljuti ja seetõttu jäädi eeltööga hiljaks. Saartsi hinnangul arvasid Savisaare toetajad ilmselt, et Reps ei ole tõsine konkurent ning Savisaar saab erakonna autoriteedina hääled nagunii kokku.

„Mida need valimised näitasid, on see, et Savisaare mõjukus ja haare erakonnas on tugevalt vähenenenud. See, et erakond näitab nii kauaaegsele esimehele ja niivõrd autoriteetsele kujule erakonnas punast tuld, on minu meelest väga mõtlemapanev signaal nii temale kui ta toetajatele,“ selgitas.

Täna koguneb Pärnu kontserdimajas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongress, et valida erakonnale uued juhid ning vabariigi presidendi kandidaat.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2016, 10:09
Otsi:

Ava täpsem otsing