Sirje Rank • 16. juuni 2016 kell 7:04

Soome Supercell hiinlastele

"Clash of Clans" mobiilimängu avaleht, see on üks Supercelli neljast hittmängust.  Foto: Scanpix/Ruters

Ajaleht Wall Street Journal kirjutab, et Hiina firma Tencent Holdings Ltd on lähedal kokkuleppele Soome ülieduka mobiilimängude tootja Supercelli enamusosaluse ostuks Jaapani SoftBank Groupilt.

Tehingu hind on informeeritud allikate sõnul kerkinud 9 miljardile USA dollarile. Kui tehing sellise hinnaga teoks saab, oleks see läbi aegade kõrgeim hind, mida Soome firma müügist on saadud. Võrdluseks ostis Microsoft Nokia mobiiltelefonide tootmise aastal 2013 5,4 miljardi dollari eest.

Lehe andmeil on kõnelused jaapanlastega juba kaugelejõudnud faasis, kuid lahtisi otsi on veel tehingu rahastamisel. Kokkulepe võib sündida juba järgmisel nädalal.

Jaapani SoftBank ostis 51%se osaluse Soome mängutootjas 2013. aastal 1,53 miljardi dollari eest. Möödunud aastal kasvatas SoftBank osaluse 73%-le, kuid tehingu hinda ei avalikustatud.

Supercelli ost kindlustaks Tancenti positsiooni maailma arvuti- ja mobiilimängude turu liidrina.

Supercell loodi aastal 2010 ja firma on turule toonud neli üliedukat mängu – „Hay Day“, „Clash of Clans“, „Boom Beach“ ja „Clash Royale“. Eelmisel aastal oli firma kasum 693 miljonit eurot ja käive 2,11 miljardit eurot.

Hetkel kuum