Väino Pentuse õigusabikulu üle 67 000 euro

Autorollo kriminaalasjas süüdistatav Väino Pentus kohtusaalis.  Foto: Andras Kralla

Eile Harju maakohtus pankrotikuritegudes süüdi mõistetud Väino Pentuse õigusabikulu, mille kohta on kohtule arved esitatud, ulatub 67 063 euroni. Samas Siim Roode kulu riiklikule kaitsjale oli vaid 3744 eurot.

Väino Pentuse kaitsjad on Tark Grunte Sutkiene büroo vandeadvokaat Marko Kairjak ja samast büroost vandeadvokaat Kedli Anvelt. Õigusabikulu jäi otsuse kohaselt Pentuse enda kanda. Siinkohal olgu öeldud, et Väino Pentus on läbinud füüsilise isiku pankroti, mistõttu ei arvatud teda kostjate hulka Autorollo tsiviilasjas.

Kui Pentus kasutas enda palgatud advokaate, siis Roode valis riikliku kaitsja teenuse ja tema kulu kaitsjateenusele esimeses kohtuastmes oli Pentusest umbes 18 korda väiksem.

Eile mõistis Harju maakohus Väino Pentuse ja Siim Roode Autorollo pankrotiga seotud kuritegudes süüdi.

Väino Pentust karistati 2aastase tingimisi vangistusega 3aastase katseajaga ja Siim Roodet 7644eurose rahatrahviga. Otsust on võimalik vaidlustada 15 päeva jooksul alates 7. juulist.

Roode sõnas kohtus, et vaidlustab maakohtu otsuse kindlasti ja end süüdi ei tunnista. Pentus kohtuotsuse teatamisele ei ilmunud.

Süüdistuse kohaselt tekitasid Pentus ja Roode Autorollole ligi 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot kahju.

Hetkel kuum