Äripäev • 22. juuni 2016 kell 5:00

Miljarditehing Soome firmas

"Clash of Clans" mobiilimängu avaleht, see on üks Supercelli neljast hittmängust.  Foto: Scanpix/Ruters

Hiina firma Tencent ostab Soome mängufirma Supercell osaluse Jaapani Softbankilt 7,4 miljardi dollariga.

Tehingu tingimused lubavad ka soomlastest osanikel oma osaluse müüa, kirjutab Yle uudisteportaal.

Softbanki käes oli 73 protsenti Supercellist. See teeb Supercelli väärtuseks kokku 10,2 miljardit dollarit ehk ligikaudu 9 miljardit eurot.

Tegemist on Soome ajalukku mineva tehinguga. Võrdluseks: kui Microsoft 2013. aastal Nokia telefonitootmise ostis, ulatus hind 5,44 miljardini. Suurim tehing pärineb Soomes aga eelmise aasta lõpust, kui Nokia ostis tehnoloogifirma Alcatel-Lucent, mille väärtuseks määrati 15,6 miljardit eurot.

„Kahtlemata on see Supercellile suur võimalus. Kunagi olime rahul, kui meil oli 10 000 mängijat, siis saavutasime 100 miljoni mängija piiri. Nüüd on aga kindel, et sellega algab Supercellil täiesti uus elu. Saame uue suuromaniku ja tohutu suure akna Hiina turule,“ ütles Supercelli tegevjuht Ilkka Paananen.

Tencent on maailma suurim mängufirma ja arvestatav internetiettevõte. Hittmängudest kuulub tema portfelli näiteks Epic Games. Ettevõttes on üle 300 000 töötaja, selle platvormil on üle miljardi kasutaja ja 300 000 mängijat.

Supercelli peakontor jääb Soome. „Meil on tohutu kasvuvõimalus, aga samas säilitame oma iseseisvuse,“ ütleb Paananen. „Peakontor jääb Soome ja maksame ka edaspidi makse Soomes.“

Hetkel kuum