Inglise Keskpank võib sellel aastal intresse veelgi kärpida

15. september 2016, 21:45
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160915/NEWS/160919838/AR/0/AR-160919838.jpg

Inglise Keskpanga rahapoliitikud andsid märku, et sellel aastal võidakse intressimäärasid veelgi langetada, sest Brexiti mõju võib kujuneda pikaajaliseks, vahendab Bloomberg.

9-liikmeline rahapoliitikute komitee küll nentis, et viimased majandusandmed on olnud oodatust tugevamad, aga pikaajalised prognoosid on keskpank siiski muutmata jätnud.

„Kui novembris jääb väjavaade laias laastus samaks, mil eelmisel kuul, siis enamus rahapoliitikuid toetab intressimäärade teistkordset alandamist aasta lõpus,“ teatas keskpank. Komitee näeb, et intresse võidakse alandada nii, et „määr jääb veidi üle nullprotsendi“.

„Nad on ettevaatlikult optimistlikud,“ ütles Investeci ökonomist Victoria Clarke. „Üldised majandusandmed näitavad, et kolmandas kvartalis saab majanduskasv olema küllaltki mõõdukas ja tõenäoliselt oleks neil hea meel intresse uuesti langetada. Kui see peaks aga veelgi rohkem kiirenema, siis nad võtavad tõenäoliselt pausi ja ootavad kvartali või nii.“

Ühtlasi otsustas Inglise Keskpank täna intressimäärad 0,25 protsendi juures samale tasemele jätta. Samuti otsustati üksmeelselt, et varaostuprogrammi jätkatakse.

Nael on täna dollarisse odavnenud 0,22 protsenti 1,321 dollarini. Alates Brexiti referendumist, mis toimus 23. juunil, on nael dollarisse odavnenud 11 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2016, 20:41
Otsi:

Ava täpsem otsing