Nädal graafikutes: kiirlaenuraha kadumistrikk ja niru palgaga firmajuhid

Kiirlaenuraha kadumistrikk  Foto: PantherMedia/Scanpix
Äripäev • 3. detsember 2016 kell 6:30

Vaadates läbi graafikute tagasi Äripäeva selle nädala lugudele, meenub esmalt kunagise tuntud krediidiandja MiniCredit läbipõlemine ja pankrot.

Mõni aasta tagasi Eesti suuremate kiirlaenuandjate hulka kuulunud MiniCreditist on tänaseks alles vaid pankrotimenetlus, mis annab tunnistust miljonite eurode sularaha keerutamisest, segastest tehingutest seotud osapooltega ja firma pangakaardiga ööklubides tuuritamistest.

Kiirlaenuäri ümber tiirles ka kirju seltskond alates skandaalsetest ärimeestest Kristian Kesnerist, Hubert Hirvest ja Pavel Gammerist kuni vandeadvokaat Viktor Särgava, kinnisvaraärimees Ardi Roosimaa ja kunagise Läti esirikka, tuntud ekspankuri pojani. Lisaks veel hulk tegelasi Eestist, Lätist ja Venemaalt.

Firmajuhtide kasinad palgad

Sel nädalal kirjutas Äripäev ka, et Eestis on mitu tuhat ettevõtte juhatuse liiget, kes saavad uskumatult väikest palka. Tegelikult elatuvad nad mitu korda suuremast dividenditulust, nii et nende tegelik kuusissetulek on keskmiselt ligi 4000 eurot.

Irooniline on, et nüüd tekib veel võimalus, et nad hakkavad saama ka madalapalgalistele mõeldud soodustust. Ilmneb, et sellist täiesti legaalset süsteemi kasutavad Eestis tuhanded.

 Mida võtta, mida jätta?

Teate peale, et Tallinna börs on saavutanud oma ajaloolise tipu, koostas Äripäeva börsitoimetus kohaliku börsi ülevaate - mida analüütikud soovitavad osta, mida jätta?

Hetkel kuum