Kristel Härma • 18. jaanuar 2017 kell 9:30

"Püramiidskeem jääb püramiidskeemiks"

Hermes Brambati sõnul on Nano Club järjekordne püramiidskeem  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eesti Krüptoraha Liidu asutajaliikme Hermes Brambati sõnul ei ole Eestis liitujaid värbaval krüptorahaskeemil Nano Club mingit seost krüptorahaga.

Brambat kirjutab Facebookis, et Nano Clubi Eesti liider Erik Nurm oli esialgu seotud noorendavat vahendit müüva skeemiga, millega liitudes saab ka „ülikiiresti ülirikkaks“. Materiaalset sõltumatust saavutada lubava skeemi juurest liikus Nurm edasi krüptorahaskeemi OctaCoin juurde. „Tänaseks on OctaCoin minevik, nagu paljud teised püramiidskeemid selles valdkonnas. Rahad on läinud. Rikkused, majad ja glamuursed peod jäidki taaskord kaugeks soovunelmaks,“ kommenteeris Brambat.

Nüüd on Nurm liikunud selle skeemi järeltulijaks peetava Nano Clubi juurde. „NanoCoinil pole mitte midagi pistmist ühegi päris krüptovaluutaga. Null seost,“ rõhutas ta. Tema sõnul peegeldab selle veebilehekülg kogu skeemi sisu ideaalselt. „Ühte patta pannakse bitcoin, Nanocoin ja kõik teised krüptovaluutad ning bitcoini positiivse kuvandi varjus üritatakse näidata ka Nanocoini kui midagi analoogset. Sama head. Isegi paremat.“

"Püramiidskeem jääb püramiidskeemiks," nentis Brambat.

Hetkel kuum