Eesti Krüptoraha Liidu asutajaliikme Hermes Brambati sõnul ei ole Eestis liitujaid värbaval krüptorahaskeemil Nano Club mingit seost krüptorahaga.
- Hermes Brambati sõnul on Nano Club järjekordne püramiidskeem Foto: PantherMedia/Scanpix
Brambat kirjutab Facebookis, et Nano Clubi Eesti liider Erik Nurm oli esialgu seotud noorendavat vahendit müüva skeemiga, millega liitudes saab ka „ülikiiresti ülirikkaks“. Materiaalset sõltumatust saavutada lubava skeemi juurest liikus Nurm edasi krüptorahaskeemi OctaCoin juurde. „Tänaseks on OctaCoin minevik, nagu paljud teised püramiidskeemid selles valdkonnas. Rahad on läinud. Rikkused, majad ja glamuursed peod jäidki taaskord kaugeks soovunelmaks,“ kommenteeris Brambat.
Nüüd on Nurm liikunud
selle skeemi järeltulijaks peetava Nano Clubi juurde. „NanoCoinil pole mitte midagi pistmist ühegi päris krüptovaluutaga. Null seost,“ rõhutas ta. Tema sõnul peegeldab selle veebilehekülg kogu skeemi sisu ideaalselt. „Ühte patta pannakse bitcoin, Nanocoin ja kõik teised krüptovaluutad ning bitcoini positiivse kuvandi varjus üritatakse näidata ka Nanocoini kui midagi analoogset. Sama head. Isegi paremat.“
"Püramiidskeem jääb püramiidskeemiks," nentis Brambat.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?