Äripäev • 22 märts 2017

Soome võib muutuda atraktiivseks Eesti finantsistidele

Foto: PantherMedia/Scanpix

Tööjõu värbamise uuringust selgus, et eelkõikge Lõuna-Soomes plaanitakse lähiajal töötajaid juurde palgata ning enim kasvab nõudlus finantssektoris, hotellides ja restoranides, avalikus sektoris ning energeetika valdkonnas. Seevastu ehituses ennustatakse pigem töökohtade arvu langust.

“Meie ettevõtjate jaoks on see sõnum, et eestlaste jaoks atraktiivsed turud värbavad inimesi juurde, seega on tarvis nii avaliku- kui erasektori tahet ja pingutust, et kaasmaalasi kodus hoida,” ütles uuringu tulemusi tutvustanud pressiteates Manpoweri äriarenduse juht Kirke Altrov.  

“Soome on madalseisust üle saanud, viimase aasta jooksul on nad värbamisprognoose igas kvartalis tõstnud,” märkis Altrov.

Äsja läbiviidud tööjõu värbamise plaane kaardistav rahvusvaheline uuringust selgus, et ka teised eestlaste seas populaarsed tööturud on uute töökohtade loomise osas mõõdukalt optimistlikud.

Austraalias plaanib teises kvartalis töötajaid juurde värvata 9% tööandjatest, Norras ja Iirimaal 6%, Soomes ja Suurbritannias 5%. Lähinaabritest vähem positiivne on Rootsi, kus plaanib töötajaid juurde värvata vaid 2% tööandjatest.

Manpower Groupi rahvusvahelise uuringu raames küsitleti enam kui 58 000 tööandjat 43 riigis. Nendest kõige positiivsemalt näevad lähitulevikku Taiwani, Jaapani ja Sloveenia ettevõtjad.

39 riigi küsitletud ettevõtjad kinnitasid, et plaanivad 2017. aasta teises kvartalis töötajaid juurde palgata. Vaid neljas riigis: Itaalias, Brasiilias, Šveitsis ja Belgias arvati, et töökohti jääb pigem vähemaks või ei muutu midagi.

Värbamisuuringu kohaselt asuvad lähituleviku suhtes kõige optimistlikumad riigid jätkuvalt Aasias. Enim on soovi töötajaid juurde palgata Taiwanis (24% tööandjatest) ja Jaapanis (23%). Kõige optimistlikumad Euroopa riigid on Sloveenia (22%), Ungari (17%) ja Rumeenia (16%).

Hetkel kuum