Äripäev • 10. aprill 2017 kell 9:16

PERHi eksjuhid süüd ei tunnista

PERHi eksjuht Tõnis Allik  Foto: Eiko Kink

Harju maakohtus algas täna kohtuprotsess SA Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) eksjuhi Tõnis Alliku, haigla toitlustusjuhi Anu Vähi ja IT-juhi Marko Kilgi üle.

Riigiprokuratuuri süüdistusega astusid kohtu ette Allik, Vähi ja Kilk ning juriidilise isikuna toitlustusteenuse pakkuja P. Dussmann Eesti OÜ ja ettevõtte tegevjuht Anella Stimmer. Keegi süüdistatavatest end kuritegudes süüdi ei tunnistanud, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERRile. Allik ütles ERR-ile, et ta ei ole kriminaaluurimise käigus ütlusi andnud ning kavatseb ütlusi anda kohtus.

Möödunud aasta septembris avalikustatud süüdistuse kohaselt võttis PERHi endine juhatuse esimees korduvalt altkäemaksu, mille vastutasuna tagas ta aastate jooksul raviasutuse toitlustajaks sama kriminaalasja raames süüdistuse saanud osaühingut. Süüdistuse järgi sõlmis raviasutus mitmel korral riigihanke tulemusel lepingud süüdistuse saanud osaühinguga. Vastutasuks sai PERHi juht mitmel korral käia äriettevõtte kulul Saksamaal toimuval Oktoberfestil.

Altkäemaksu võtmises süüdistatakse ka PERHi toitlustusjuhti, kes tegutses toitlustaja leidmise hankel eduka osalemise tagamiseks äriühingu huvidest lähtuvalt.

Lisaks sellele süüdistab prokuratuur PERHi endist juhti ning IT-juhti kelmuses ja omastamises. Süüdistuse kohaselt käisid nad PERHile infosüsteemide arendustöid teostanud äriühingu kulul ja teadmata lisaks lubatud tööalastele välisreisidele koos pereliikmetega ka puhkusereisidel.

Hetkel kuum