Äripäev • 17. aprill 2017 kell 7:54

Kohtla-Järve esitas ekslinnapeale hiigelnõude

Esimene kohtuistung 2014.a kevadel Kohtla-Järve tollase linnapea Jevgeni Solovjovi (keskel) ning linnapea nõunikuks olnud Jüri Kollo (paremal) kriminaalasjas.  Foto: Andres Haabu

Kohtla-Järve linn otsustas esitada 210 000 euro suuruse kahjunõude endisele linnapeale Jevgeni Solovjovile, sest kohtus leidis tõendamist tema süüline kahju tekitamine linnale, kirjutas Põhjarannik.

"Jõudsime põhimõttelisele järeldusele, et esitame kahjunõude endise linnapea Jevgeni Solovjovi vastu. Esialgu teeme talle ettepaneku tekitatud kahju hüvitamiseks. Kui see ei anna tulemusi, siis esitame kohtusse tsiviilhagi," ütles Kohtla-Järve linnavalitsuse õigusnõunik Vadim Vilde Põhjarannikule. "Oleme seisukohal, et kui Jevgeni Solovjov sai teada, et linnale on tekitatud kahju, ei teinud ta linnapeana midagi selleks, et seda kahju välja nõuda."Koos Solovjoviga mõisteti süüdi ka endine aselinnapea Jüri Kollo, kellelt väljamõistetud kahjusumma oli 840 000 eurot.

Vilde sõnul kaalutakse kahjunõude esitamist ka teiste kohtu all olnud isikute vastu.Viru maakohus tunnistas 2015. aastal Solovjovi süüdi omastamises, konkurentsialastele süütegudele kihutamises ja aususe kohustuse rikkumisega seonduvates kuritegudes, võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises ning usalduse kuritarvitamises ja karistas teda viieaastase tingimisi vangistusega.Kollo mõisteti süüdi ametialases võltsimises ja omastamises ning teda karistati nelja aasta ja kolme kuulise tingimisi vangistusega. Solovjovi, Kollot, üht äriühingut ning äriühinguga seotud isikut süüdistati Kohtla-Järve varaliste huvide järgimise kohustuste rikkumistes.Süüdistuse järgi korraldas Kohtla-Järve linnavalitsus 2009. aastal eri tööde tegijate ja teenuste osutajate leidmiseks hankemenetlusi ning hinnakonkursse, mille käigus kuritarvitas Solovjov süüdistuse järgi oma ametiseisundit, luues põhjendamatuid soodustingimusi tuttavatele ettevõtjatele.

Hetkel kuum