Saneerimisel UVICi omanik: muredel mitu põhjust

Aleksandr Musarov lihatööstuse tootmises Jüris.  Foto: Andras Kralla
Marge Väikenurm • 6. juuni 2017 kell 13:08

Miljoni euroni ulatuva maksuvõlaga toidutootja UVICi omanik Aleksandr Musarov nendib, et firmal on mitmeid muresid. Saneerimisnõustaja lubab aga pretsedenti.

„Paneme praegu saneerimiskava kokku, tahame edasi töötada. Seni kuni kava ei ole vastu võetud, ma ei saa ega taha kommentaare anda,“ lausus Musarov esmalt.

Musarovi sõnul on mitu põhjust, miks UVIC saneerimisele läks. Avalduse esitas UVIC kohtule ise. Eile toimus kohtuistung, kus juhatus sai vandega kinnitada seni esitatud andmete õigsust. Saneerimiskava tuleb esitada juuli keskel.

Lubab pretsedenti

UVICi saneerimisnõustaja, büroo Turnstone vandeadvokaat Tambet Mullari on enda sõnul põhjalikult UVICi majandusseisu süvenenud. Ettevõtte pinnale aitamisel saab tema sõnul määravaks, milliseks kujuneb rahavoog võlgade tasumiseks. „Tundub, et see võib olla realistlik,“ lausus Mullari. Tõdemusele, et saneerimised enamasti ei õnnestu, vastas Mullari, et seekord võib minna teisiti. „Katsuks siin pretsedenti luua.“

Venemaa osaliselt kehtestatud impordikeeld toiduainetele on Musarovi kinnitusel ettevõtet mõjutanud. „See on üks probleemidest, mis ei ole meile just abiks olnud,“ kommenteeris Musarov ja lisas, maksuametiga on nad teinud maksegraafiku. Musarov märkis, et usub ettevõtte päästmisesse.

Võlgu enim pangale

Mullari avaldas, et kuigi 1993. aastal asutatud UVIC on riigile võlgu veidi üle miljoni euro, ei ole maksu- ja tolliamet kõige suurem võlausaldaja. Kopsakama summa on firma võlgu pangale. Mullari polnud nõus avaldama võlausaldajate arvu ja koguvõla suurust.

Aastal 2015 teenis UVIC müügitulu 12,1 miljonit eurot, kasum jäi 1,3 miljoni euro juurde.

Kontsern investeeris 2015. aastal põhivarasse 1,17 miljonit eurot, suurimaks investeeringuks aruandeaastal oli uue laohoone ehitamine. 2016.aastal oli ettevõttel plaanis investeerida tootmisvõimsuste optimaalsema kasutuse tagamiseks. Kontserni põhiturud on Eesti, Läti ja Leedu.

Hetkel kuum