Harry Tuul • 24. juuli 2017 kell 11:00

Kaur Kenderi loodud mängufirmat rahastab Margus Linnamäe

Kaur Kender  Foto: Postimees/Scanpix

Loomeühendus ZA/UM, mille käilakuju on Kaur Kender, arendab arvutimängu, mille põhirahastus tuleb muuhulgas Postimeest omava Margus Linnamäega seotud ettevõttelt.

Eelmisel nädalal levis kulutulena uudis, et Kaur Kender jättis Twitteri ning kolis Londonisse, kus koos mõttekaaslastega arendab arvutimängu „No Truce With The Furies“. Mäng toetub Robert Kurvitza ideele, millest pärineb ka Eestis ilmunud romaan "Püha ja õudne lõhn". Kurvitza loole on loonud kunstilise stiili Aleksander Rostov.

Mängu loob aga osaühing Zaum Studio, mille üks asutajaid oli Kaur Kenderile kuuluv osaühing NIHILIST.FM, mis oli ka firma väikeosanik kuni 23. augustini 2016. Praeguseks omab Zaum Studiost 83 protsenti Fortress Occident Holding OÜ, mis omakorda kuulub Eesti jõukuselt neljandale Margus Linnamäele. Ülejäänud 17protsenti kuulub äriregistri andmetel Linnamäega tihedalt äri ajavale Ilmar Kompusele.

Zaum Studio juhatuses on Sander Taal ja Robert Kurvits. Seejuures on Linnamäe Zaumi süstinud ligi 650 000 eurot, selgub ettevõtte majandusaasta aruannetest.

Mäng ise peaks jõudma müüki aasta lõpus, kuid on juba pälvinud tähelepanu. Nii näiteks valiti „No Truce With The Furies“ maineka South by South West (SXSW) konverentsi raames parimate indie-mängude võistluskategooriasse. Ühtlasi on tegu esimese Eesti mänguga, mis avaldatakse populaarse mängude levitaja Humble Bundle’i poolt.

Hetkel kuum