Äripäev • 1. august 2017 kell 7:25

Taxify sai partnerlusinvesteeringu

Taxify alustas koostööd platvormiga Didi Chuxing  Foto: Postimees/Scanpix

Taxify teatas, et alustab tänasest koostööd maailma suurima sõidujagamisteenust pakkuva platvormiga Didi Chuxing. Partnerlusega investeerib Didi Taxifysse ning toetab Eesti ettevõtte edasist kasvu Aafrikas ja Euroopas, lisas Taxify.

Taxify asutajad tehingu suurust ei kommenteeri, kuid Äriregistri andmetel omab Didi alates 27. juulist 13,1 protsenti ettevõttest. Tänasest on Martin ja Markus Villigu kõrval Taxify juhatuse uueks liikmeks Didi strateegiajuht Haichen Wang.

Taxify asutaja ja tegevjuhi Markus Villigu sõnul kasutab Taxify investeeringut kasvamiseks põhiturgudel ning laienemiseks uutesse riikidesse. Lisaks plaanib Taxify Eesti kontorisse palgata 70 tarkvaraarendajat ning tootejuhti.

Taxify on 2013. aastal asutatud eestimaine tehnoloogiafirma, mis arendab ülemaailmset taksode ja sõidujagamise platvormi. Taxify tegutseb 25 linnas ja 18 riigis. Firmas töötab üle 180 inimese ja kasvu finantseerimiseks on varem kaasatud 2 miljonit eurot riskikapitali.

Didi Chuxing on transporditeenust pakkuv IT-platvorm, mis vahendab mobiilseid sõidu-, kulleri- ja renditeenuseid üle 400 miljonile kasutajale. Eelmise aasta augustis võttis Didi Hiinas üle Uberi tegevuse.

Hetkel kuum