Märt Belkin • 4. september 2017 kell 15:00

Taxify läheb Londonisse

Markus Villig  Foto: Andres Haabu

Takso- ja autosõitu vahendav Taxify käivitab homme teenuse Londonis, see on esimene Lääne-Euroopa linn, kus Eestist pärit idufirma tegevust alustab.

"Esimese riigina Lääne-Euroopas avame teenuse Londonis. Oleme hoolikalt kuulanud, mida juhid ja kliendid vajavad ning pakume londonlastele soodsamat ning kvaliteetsemat alternatiivi olemasolevale monopoolsele turuliidrile," ütles pressiteate vahendusel konkurenti Uberit torgates Taxify asutaja ja tegevjuht Markus Villig.

Londoni potentsiaal on tema sõnul tohutu. Juba praegu on platvormi vastu huvi olnud nii klientide kui juhtide poolt suur. Rakenduse on endale alla laadinud 15 000 londonlast, märkis firma.

Taxify alustab Londonis enam kui 3000 registreerunud juhiga. Firma teatel ootavad koolitust ning platvormiga liitumist veel tuhanded juhid. Ka muudel turgudel paneb Taxify kasvule piiri ette uute juhtide lisandumise kiirus.

Taxify asutati 2013. aastal ning tegutseb praeguseks 26 linnas ja 19 riigis. Iga kuu laieneb Taxify uude riiki või linna. Möödunud aastal kasvatas firma käivet pea viis korda, müügitulu oli pea 2,8 miljonit eurot.

Tänavu ootab firma sarnast hüpet. "Me tegime sel aastal esimeses kvartalis umbes sama käibe, mis kogu 2016. aasta jooksul kokku. Sel aastal prognoosime jälle nelja-viiekordset kasvu," rääkis Villig augusti lõpus.

Juba siis viitas ta sellele, et lähiajal ootab ees laienemine. "Vaatame uusi turge, jah. Meil on plaanis laieneda Lääne-Euroopas mitmesse linna," rääkis Villig enne Londoni-teate avalikuks saamist.

Hetkel kuum