Oberschneider: teistega võisteldes oled juba kaotanud

Ober-Hausi asutaja Paul Oberschneider  Foto: Raul Mee
Kristel Härma • 28. september 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Ober-Hausi asutaja Paul Oberschneider rääkis konverentsil Äriplaan 2018, et iga ettevõte peab leidma oma eripära, sest teistega võistlema hakates oled tegelikult juba kaotanud.

"Graafikud, tabelid, statistika.. me kõik vaatame neid. Kõik vaatavad neid samu arve. Kuidas me peaksime saama ilmaski midagi korda saata, kui me kõik vaatame neid samu näitajaid?“ teatas Oberschneider ja ütles, et nii saavad ju kõik samad tulemused ja ta ei hakka kõnelema sellest, mis tema arvates kinnisvaraturul järgmisel aastal toimub.

Ta ütles, et vahet ei ole, mida trendid ja statistika näitavad, oluline on eristuda. "Kui võistled, oled juba kaotanud,“ rõhutas ta korduvalt.

Äriplaani konverents

Äripäeva korraldatav konverents, kus mõjuvõimsad, autoriteetsed ja aktiivsed Eesti suuromanikud räägivad oma ootustest ja hirmudest ning eelarvest ja äriplaanist aastaks 2018.

Toimub tänavu 19. korda.

Sel aastal on laval Jüri Ratas, Ardo Hansson, Rain Lõhmus, Arno Kütt, Paul Oberschneider, Raivo Rand, Jaak Läänemets, Andres Agasild, Armin Kõomägi, Ahti Heinla, Antti Moppel, Ain Hanschmidt, Jüri Vips ja Erkki Raasuke.

Kõiki ettekandeid vahendab Äripäev oma tellijatele täna veebis ja esmaspäeval ilmuvas erilehes.

Ta rääkis, et kui ta 1992.-1993. aastal Eestisse tuli, oli siinsel kinnisvaraturul juba tugevaid mängijaid. "Kui alustasime 1994. aastal Ober-Hausiga, olime vaid mina ja assistent ning tugev konkurents. Ma ei rääkinud eesti keelt ja ma ei tundnud siin kedagi. 10 aastat hiljem oli meil 400 maaklerit viies eri riigis."

Oberschneideri sõnul juhtus see tänu kolmele asjale. Esiteks ei hakanud ta nimetama ettevõtet eestikeelse nimega või sõnaga "kinnisvara", nimeks sai see Ober-Haus Real Estate. "Ma mõtlesin, et Varssavis, Vilniuses, Riias ja Tallinnas saavad inimesed seda nime nähes aru, mis see on. Me tegime, mida teised ei teinud. Me lõime brändi, mis oli tol ajal suurem kui kogu siinne kinnisvaraäri."

Teiseks, kuna ta ei rääkinud eesti keelt, oli ta sunnitud tegema seda, mille vastu enamik ettevõtjaid võitleb. "Ma delegeerisin. Ettevõtjatena arvame me, et me suudame teha kõike ise," ütles ta ja tõdes, et palju ärimehi arvab, et teeb ise kõike paremini, seega teeb seda parem ise. "Me oleme kontrollifriigid. Minul seda luksust ei olnud," tõdes ta ja märkis, et see andis talle turul eelise.

Lisaks oli ta üks esimesi, kes tõi kinnisvarasektoris Eestisse väliskapitali. "Meie saladus on see, et me tegime asju teisiti."

Paul Oberschneider

Ober-Hausi asutaja Paul Oberschneider on Ameerika ärimees, ingelinvestor, kõneleja ja kinnisvaraarendaja. Kinnisvarafirma Ober-Haus asutaja Oberschneider on öelnud, et jõudis Eestisse 1992. aastal, taskus 400 dollarit. Järgnenud poolteise aastakümne jooksul kasvas tema äride maht 200 miljoni dollarini. 1994. aastal asutatud Ober-Haus kasvas kiiresti Kesk-Euroopa suurimaks kinnisvaraettevõtteks. Selle aasta alguses avaldas Oberschneider oma teekonnast ja ärimaailmas õpitust raamatu "Miks müüa takosid Aafrikas? 16 universaalset äristrateegiat" ka eesti keeles, sest peab Eestit oma vaimseks koduks ja eduka teekonna alguspunktiks. Praegu aitab Oberschneider alustavatel ettevõtjatel jalgele saada nii investori kui ka kootsina.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt