Hugo Osula müüb ühe äri Patriale

13. oktoober 2017, 10:35
Kuldar Väärsi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171013/NEWS/171019844/AR/0/AR-171019844.jpg

Soome päritolu kaitsetööstusettevõte Patria omandab enamusosaluse Eesti suurimas kaitseväetehnika hooldajas Milrem LCM OÜ, mille enamusosalus kuulus omakorda Hugo Osulale.

Patria sõlmis Mootor Grupiga lepingu, millega omandab 60% Eesti suurima kaitseväetehnika hooldust teostava ettevõtte Milrem LCM OÜ aktsiatest. Ülejäänud 40% aktsiatest kuulub Eesti ettevõttele Sinrob OÜ, mis omakorda kuulub Milremi tänasele juhatuse esimehele Kuldar Väärsile.

Milrem LCM OÜ on tänavu juunis Milrem ASist eraldunud ettevõte. Milrem AS arendab jätkuvalt mehitamata maismaasõidukeid. 

Laiendab haaret

Milremi omandamine on osa Patria uuest strateegiast, mille üheks põhiliseks kasvualaks on elutsükli tugiteenuste pakkumine koostöös kaitsejõududega, eriti Põhja-Euroopas, teatas ettevõte. Patria eesmärgiks on Milremi pädevust ja suutlikkust edasi arendada, samal ajal kui ettevõtte juhtimine jääb ka edaspidi eestlaste kätte.     

„Loodame jätkata Eesti Kaitseväega tihedat koostööd ning panna aluse partnerlusele ka uutes valdkondades, milles omame juba häid kogemusi Soomest ja mujalt. Samuti loob Milrem LCM omandamine meile hea võimaluse kasvamiseks ka teistesse Balti riikidesse,“ kommenteerib Patria rahvusvaheliste tugikoostööde president Lassi Matikainen.

„Milrem on arendanud oma teenuseid olemaks Eesti Kaitseväele kindlaks ja usaldusväärseks partneriks. Patria märkimisväärne kogemus ja oskusteave aitavad meil jätkuvalt kasvada ja laiendada oma teenuste ulatust,“ lisab Milrem LCM OÜ juhatuse esimees ja kaasomanik Kuldar Väärsi. „Meie eesmärgiks on pakkuda terviklikke ja professionaalseid elutsükli tugiteenuseid kogu kaitsetehnikale.“

Eestil ja Soomel on pikaajalised koostöötraditsioonid. Käesoleva partnerluse läbi müüs Soome juba 2004. aastal Eesti Kaitseväele 60 Patria XA soomukit. Nii Patrial kui Milremil on XA sõidukipargi ülalpidamisel kanda oluline roll.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2017, 10:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing