Märt Belkin • 1. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

LHV peab hakkama lisapuhvrit hoidma

LHV Pank.  Foto: Andres Haabu

Eesti Pank otsustas nimetada LHV süsteemselt oluliseks krediidiasutuseks, mis tähendab, et börsifirmal tuleb hakata hoidma lisapuhvrit.

Seni olid süsteemselt olulised krediidiasutused Swedbank ja SEB. LHV nimekirja lisamine ei olnud iseenesest ootamatu: selle võimalusele viitas pank ka oma viimases kvartaliaruandes.

Eesti Pank hindab krediidiasutuste olulisust siinses finantssüsteemis igal aastal. „Võrreldes aastataguse hindamisega LHV Panga turuosa kasvas ja pakutavate teenuste roll finantssüsteemis suurenes,“ seisab keskpanga finantsstabiilsuse ülevaates.

Süsteemselt olulise panga staatus tähendab aga seda, et pangal tuleb hoida täiendavat kapitalipuhvrit, mille suurus on sel aastal 0,5% koguriskipositsioonist.

Suurematel konkurentidel Swedbankil ja SEB-l jääb nõutav puhver märksa suuremaks ning ulatub 2 protsendini riskipositsioonist.

Oktoobris Nordea ja DNB Balti üksuste ühendamisel loodud uus ühendpank Luminor aga süsteemselt oluliste pankade nimekirja jõudnud ei ole. Selle panga tähtsust Eesti finantssüsteemis hinnatakse esmakordselt 2018. aastal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt