Äripäev • 7. detsember 2017 kell 8:28

Pentus ei saanud võlgadest vabaks

Õigusemõistmine Liivalaia kohtumajas Väino Pentuse (vasakul) ja Siim Roode üle.  Foto: Andras Kralla

Riigikohus ei võtnud arutusele kunagise Autorollo OÜ omaniku Väino Pentuse kaitsja kaebust, mis tähendab, et jõustus kohtumäärus, millega jäeti rahuldamata tema võlgadest vabastamise taotlus, kirjutas Ärileht.

Kohus kuulutas Pentuse pankroti välja 2012. aastal ning Pentus üritas kohtu abil saavutada võlgadest vabastamist. Ajakirjanduse andmetel on Pentuse vastu esitatud üle 800 000 euro eest nõudeid.

Mullu suvel tunnistas Harju maakohus Väino Pentuse süüdi pankrotis Autorollo maksejõuetuse tekitamises, maksevõime olulises vähendamises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises, raamatupidamiskohustuse rikkumises, võltsdokumendi kasutamises ja omastamises ning karistas teda tingimisi kahe aasta pikkuse vangistusega kolmeaastase katseajaga.

Hiljem jättis tema osas maakohtu otsuse muutmata Tallinna ringkonnakohus ning tänavu suvel riigikohus tema kaitsja kaebust arutusele ei võtnud.

Koos Pentusega oli kohtu all ka temalt raskustesse sattunud Autorollo juhtimise üle võtnud advokaat Siim Roode. Kohus mõistis Roodele liitkaristuseks rahalise karistuse 500 päevamäära ulatuses ehk 12 740 eurot. Ühtlasi kohaldas ringkonnakohus Roode suhtes lisakaristusena ettevõtluskeelu neljaks aastaks.

Loe lugu pikemalt Ärilehest.

Hetkel kuum