20. veebruar 2018 kell 10:30

Rimševics näeb enda uurimise taga vandenõud

Ilmars Rimsevics.  Foto: EPA

Altkäemaksu kahtlustusega Läti keskpanga president Ilmars Rimševics tagasi ei astu ning süüdistab oma hädades kolmandaid, tundmatuid osapooli.

Rimševics väitis pressikonverentsil, et raskustesse sattunud ABLV pank küsis keskpangalt miljardi euro suurust likviidsuslaenu, kirjutab LETA

ABLV pank ise teatas esmaspäeval, et küsis 490 miljonit laenu, sest panka on tabanud rahapesukahtlustuse järel pangajooks, milles on pangast lahkunud 600 miljonit eurot.

Rimševicsi sõnul ütles keskpank laenupakkumisest ära ning kolm tundi hiljem algasid läbiotsimised tema kontoris, vahendas LETA. Veel väitis Rimševics, et on saanud surmaähvardusi ning need ka politseile edastanud.

Läti keskpanga president vahistati nädalavahetusel altkäemaksukahtlusega ning vabastati kautsjoni vastu esmaspäeval. Teda ja veel üht isikut kahtlustatakse vähemalt 100 000 euro suuruse altkäemaksu võtmises.

Läti korruptsioonitõrje büroo (KNAB) on siiani kinnitanud, et Rimševicsi kahtlustus ei ole seotud ei rahapesuskandaali sattunud ABLV panga juhtumiga ega Norvik panga aktsionäride ja Läti riigi vahelise tüliga. Viimases süüdistab Norvik pank Rimševicsi altkäemaksude väljapressimises.

Läti peaminister Maris Kucinskis ja rahandusminister Dana Reizniece-Ozola kutsusid Norvik Banka avaldusi meedias provokatsiooniks Läti riigi vastu.

Hetkel kuum