Äripäev • 18. mai 2018 kell 6:21

Mesinikud saavad riigilt toetust

Mesilased  Foto: Reuters/Scanpix

Tulevast aastast hakatakse jagama mesilaspere toetust, mille suuruseks on järgmise nelja aasta peale kokku 2 miljonit eurot.

Lisaks sellele, et toetus peaks kaasa aitama bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikusele, peaks see innustama mesinikke mesilasperesid registreerima - nii paraneb mesilaste haiguste varajane avastamine ja haiguste leviku tõkestamine.

"Mesilaspere pidamise toetus motiveeriks mesinikke mesilasperesid PRIA põllumajandusloomade registris registreerima ja aitaks osaliselt kompenseerida talvesööda kulusid," lisas maaeluminister Tarmo Tamm. Maaeluministeerium töötab välja toetuse tingimused ning nendesse aruteludesse kaastakse ka mesindussektori esindajad. Lõplikult kinnitatakse toetuse maksmine tuleva aasta riigieelarves.  

Valitsus kiitis heaks riigi eelarvestrateegia aastateks 2019?2022, millega 2019. aastal eraldatakse põllumajandusele täiendavalt 7,4 miljonit eurot. Aastail 2018?2020 investeeritakse põllumajandusse ja maaellu kokku 482 miljonit eurot. Põllumajanduse üleminekutoetus tõuseb maksimaalse määrani: 2019. aastal kokku 16,9 miljonit eurot.

Hetkel kuum